19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Календар

5 січня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 29-а після П’ятидесятниці. Глас 3.
Різдвяний піст.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМучеників у Криті: ФеодулаСаторнина, ЄвпораГеласія, ЄвникіанаЗотикаПомпіяАгафопусаВасиліда і Євареста (III).

Прп. Нифонта, єп. Кіпрського (IV). Прп. Павла, єп. Неокесарійського (IV). Свт. Феоктиста, архієп. Новгородського (1310).

Сщмч. Василія пресвітера і прмч. Макарія та Іони (1938).

Євангельські Читання

Євр., 312 зач., V, 11 – VI, 8. Мк., 44 зач., X, 11-16. Мчч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 106 зач., XXI, 12-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

З ЯКОЮ Ж ЛЮБОВ’Ю поставився ГОСПОДЬ ДО ДІТЕЙ! ТАК І ХТО Ж НЕ СТАВИТЬСЯ ДО НИХ З ЛЮБОВ’Ю? ЧИМ ДОВШЕ ХТО ЖИВЕ, ТИМ БІЛЬШЕ ЛЮБИТЬ ДІТЕЙ. БАЧИТЬСЯ У НИХ СВІЖІСТЬ ЖИТТЯ, ЧИСТОТА ТА НЕПОРОЧНІСТЬ ВДАЧІ, ЯКИХ НЕ МОЖНА НЕ ЛЮБИТИ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ІНШИМ ПРИХОДИТЬ НА ДУМКУ, ДИВЛЯЧИСЬ НА НЕВИННІСТЬ ДИТИНСТВА, ВВАЖАТИ, ЩО ПЕРВОРОДНОГО ГРІХА НЕМА, ЩО ВСЯКИЙ ПАДАЄ САМ, КОЛИ СТАЄ ПЕВНОГО ВІКУ І НАТРАПЛЯЄ НА ПРОТИМОРАЛЬНІ ПРАГНЕННЯ, ПОДОЛАТИ ЯКІ, ЗДАЄТЬСЯ ЙОМУ, ЩО ВІН НЕМАЄ СИЛ. ПАДАЄ-ТО ВСЯКИЙ САМ, АЛЕ ПЕРВОРОДНИЙ ГРІХ ВСЕ-ТАКИ Є.

 

АПОСТОЛ ПАВЛО БАЧИТЬ У НАС ЗАКОН ГРІХА, ЯКИЙ ВОЮЄ ІЗ ЗАКОНОМ РОЗУМУ. ЦЕЙ ЗАКОН ЯК НАСІННЯ, СПОЧАТКУ НІБИТО НЕ ВИДНО ЙОГО, А ПОТІМ РОЗКРИВАЄТЬСЯ ТА ЗАТЯГУЄ. ТАК НАРОДЖЕННІ ВІД ПРОКАЖЕНИХ ДО ВІДОМОГО ВІКУ НЕ ВИЯВЛЯЮТЬ ПРОКАЗИ, ПОТІМ ВОНА ВІДКРИВАЄТЬСЯ І ПОЧИНАЄ З’ЇДАТИ ЇХ ТАК ЖЕ, ЯК І БАТЬКІВ. ДЕ БУЛА ПРОКАЗА ДО ПЕВНОГО ЧАСУ? У СЕРЕДИНІ СХОВАЛАСЬ. ТАК І ПЕРВОРОДНИЙ ГРІХ ДО ПЕВНОГО ЧАСУ ХОВАЄТЬСЯ, А ПОТІМ ВИХОДИТЬ НАЗОВНІ ТА РОБИТЬ СВОЄ.

 

навколишнє СЕРЕДОВИЩЕ БАГАТО ЗНАЧИТЬ І ДЛЯ ПРИДУШЕННЯ ЦЬОГО ГРІХА, І ДЛЯ РОЗКРИТТЯ ЙОГО. ЯКЩО НЕ БУДЕ КРУГОМ СТИХІЙ ГРІХОВНИХ, НЕ БУДЕ ЧИМ ХАРЧУВАТИСЯ ТОМУ ПРИХОВАНОМУ ГРІХУ І ВІН, МОЖЛИВО, САМ СОБОЮ БИ ВИСОХНУВ: АЛЕ У ТОМУ Й ТО ГОРЕ НАШЕ, ЩО КРУГОМ ЗАВЖДИ БУВАЄ БАГАТО ВСЬОГО ПРИЄМНОГО ДЛЯ ЙОГО ПОЖИВЛЕННЯ.

 

БАГАТО ГРІХА І В КОЖНІЙ ЛЮДИНІ, І В СУСПІЛЬСТВІ, АЛЕ ВСЕ ЦЕ НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО ВИБИРАЄ НАС ДЛЯ ГРІХА. ГРІХ ЗАВЖДИ СПРАВА СВОБОДИ: БОРИСЬ І НЕ ВПАДЕШ. ПАДАЄ ТІЛЬКИ ТОЙ, ХТО НЕ ХОЧЕ БОРОТИСЯ. ЧОМУ НЕ ХОЧЕМО БОРОТИСЯ? НА САМОМУ ХОТІННІ ЧИ НЕХОТІННІ НЕМАЄ УСТАВУ: ХОЧУ, ТОМУ ЩО ХОЧУ; І НЕ ХОЧУ, ТОМУ ЩО НЕ ХОЧУ: САМОВЛАДДЯ – ОСЬ ІСТИННИЙ ПОЧАТОК; ДАЛІ НЬОГО ЙТИ НЕ МОЖНА.

Вас може зацікавити

У переддень свята Воскресіння Христового клірики Михнівського благочиння звершили Чин похорону воїна

Редактор Головний

23 лютого 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

На Любешівщині клірики Волинської єпархії звершили Чин похорону захисника України

Редактор Головний