14.7 C
Lutsk
Середа, 11 Вересень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Чому в УПЦ не змінюють у богослужінні церковнослов’янську мову

Без церковнослов’янської мови богослужіння втратить свою особливість, а це негативно позначиться на сприйнятті церковних служб.

Про це сказав настоятель Хрестовоздвиженського храму Нікополя протоієрей Ігор Мельников.

«Богослужіння — це особлива сфера, в якій і мова має бути особливою. Тут не підходить мова, що використовується щодня в побуті. Є поширена думка, що церковнослов’янська — це варіант давньоруської літературної мови. Але це не так», – сказав священник.

Отець Ігор пояснив, що церковно-слов’янська мова ніколи не була народною, її склали в IX столітті на основі південнослов’янських діалектів виключно для передачі понять, які неможливо висловити розмовними формами мови. «Наприклад, слово «целомудрие» існує лише в церковнослов’янській мові для позначення цілісності розуму, душі та тіла людини», — додав він.

«За свою історію церковнослов’янська мова зазнавала незначних змін, і тому в наш час можлива його адаптація. Однак Церква завжди робила це з обережністю і не поспішає вводити у вжиток сучасну мову. Без церковнослов’янської мови богослужіння втратить свою особливість, а це негативно позначиться на сприйнятті церковних служб, збідніть їх»,— зазначив священик.

Протоієрей Ігор Мельников також вважає, що читання Святого Письма, його тлумачення і проповідь священика цілком може бути литературною мовою – рідною і зрозумілою парафіянам. «І в багатьох храмах Церкви така практика вже активно застосовується»,— зазначив він.

Джерело 

Вас може зацікавити

Керуючий єпархією очолив святкову всенічну напередодні дня пам’яті Волинської ікони Божої Матері

Редактор Головний

29 березня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний