16.2 C
Lutsk
Субота, 27 Квітень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Чому в УПЦ не змінюють у богослужінні церковнослов’янську мову

Без церковнослов’янської мови богослужіння втратить свою особливість, а це негативно позначиться на сприйнятті церковних служб.

Про це сказав настоятель Хрестовоздвиженського храму Нікополя протоієрей Ігор Мельников.

«Богослужіння — це особлива сфера, в якій і мова має бути особливою. Тут не підходить мова, що використовується щодня в побуті. Є поширена думка, що церковнослов’янська — це варіант давньоруської літературної мови. Але це не так», – сказав священник.

Отець Ігор пояснив, що церковно-слов’янська мова ніколи не була народною, її склали в IX столітті на основі південнослов’янських діалектів виключно для передачі понять, які неможливо висловити розмовними формами мови. «Наприклад, слово «целомудрие» існує лише в церковнослов’янській мові для позначення цілісності розуму, душі та тіла людини», — додав він.

«За свою історію церковнослов’янська мова зазнавала незначних змін, і тому в наш час можлива його адаптація. Однак Церква завжди робила це з обережністю і не поспішає вводити у вжиток сучасну мову. Без церковнослов’янської мови богослужіння втратить свою особливість, а це негативно позначиться на сприйнятті церковних служб, збідніть їх»,— зазначив священик.

Протоієрей Ігор Мельников також вважає, що читання Святого Письма, його тлумачення і проповідь священика цілком може бути литературною мовою – рідною і зрозумілою парафіянам. «І в багатьох храмах Церкви така практика вже активно застосовується»,— зазначив він.

Джерело 

Вас може зацікавити

9 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Геній чудотворної молитви: Чого ми можемо навчитися у святого праведного Іоанна Кронштадтського

Редактор Головний

Відкрито кримінальне провадження щодо спроби рейдерського захоплення храму УПЦ у селі Ржищів

Редактор Головний