17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

5 квітня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 5-а Великого посту. Глас 8.
Великий піст.
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).

Прмч. Никона єп. та 199-ти учнів його (251).

Мчч. Філита, Лідії, жінки його, Македона, Феопрепія, Кроніда та Амфілохія (117–138). Прп. Никона, ігумена Києво-Печерського (1088). Мч. Василія Мангазейського (1600). Прп. Єлени Києво-Флорівської (1834). Сщмч. Макарія пресвітера (1931); прмч. Ілії, сщмчч. Василія, Стефана пресвітерів, прмцц. Анастасії та Варвари, мч. Олексія (1938); прп. Сергія спов. (1948).

Євангельські Читання

Літургія Передосвячених Дарів.

На цей день з четверга переноситься служба Великого канону прп. Андрія Критського за 7-ю Марковою главою Типікону під 26 березня: «Аще случится Благовещение Пресвятыя Богородицы в четверток 5-я недели постов, егда поется великий канон».

На 6-му часі: Іс., XL, 18-31. На веч.: Бут., XV, 1-15. Притч., XV, 7-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ШЕОЛ Й АВАДДОН ПЕРЕД ГОСПОДОМ, ТИМ БІЛЬШЕ СЕРЦЯ СИНІВ ЛЮДСЬКИХ!” (ПРИТ. 15, 11).

 

А ГРІШНИК УСЕ ДУМАЄ, ЩО ЙОГО НІХТО НЕ БАЧИТЬ, І, ХОВАЮЧИСЬ ВІД ОЧЕЙ ЛЮДСЬКИХ ТЕМНОТОЮ НОЧІ АБО ПУСТОТОЮ МІСЦЯ, ВВАЖАЄ, ЩО НІХТО ЙОГО НЕ ПОМІТИВ. БОЖЕ ОКО БАЧИЛО ВСЕ; АНГЕЛ ОХОРОНЕЦЬ ТА СОВІСТЬ БУЛИ СВІДКАМИ.

 

СТАНЕШ КОЛИСЬ НА СУДІ, ТОДІ ВСЕ ПРИХОВАНЕ ВІДКРИЄТЬСЯ; СВІДКИ БУДУТЬ НЕПІДКУПНИМИ – І ЗАМОВКНЕШ. ВИРОК БУДЕ БЕЗАПЕЛЯЦІЙНИЙ. ОДИН ЗАСІБ, ЩОБ ЗАПОБІГТИ ЦІЙ НЕМИНУЧІЙ КРАЙНОСТІ, – ПОКАЯННЯ. ДВЕРІ ДО НЬОГО ВІДКРИТІ. ПОСПІШИ ВВІЙТИ, ПОКИ НЕ ПРОБИВ ЧАС, ЯКИЙ ВДАРИТЬ, КОЛИ – НЕ ЗНАЄШ, ВІН ПОКЛАДЕ КІНЕЦЬ І ГРІХАМ ТВОЇМ, І ВСЯКІЙ НАДІЇ НА ПОМИЛУВАННЯ.

Вас може зацікавити

Декілька місяців вважали безвісти зниклим: у селі Тельчі Колківського благочиння звершили Чин поховання Захисника України

Редактор Головний

Студенти ВДС вчергове здали кров для поранених воїнів ЗСУ

Редактор Головний

У переддень Різдва Богородиці архієпископ Нафанаїл звершив всенічне бдіння. ФОТО

Редактор Головний