20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

6 грудня 2022 року – календар з повчанням

Свт. Амфілохія, єп. Іконійського (після 394). Свт. Григорія, єп. Акрагантійського (VI–VII).

Сщмч. Сисинія, єп. Кізіцького (III). Мч. Феодора Антіохійського (IV). Прп. Колумбана, ігумена Люксейського (615). Блгв. вел. кн. Олександра Невського, в схимі Олексія (1263). Свт. Митрофана, єп. Воронезького, в схимі Макарія (1703). Сщмч. Олександра пресвітера (1921). Прмч. Серафима (1931); св. Іоанна спов. (1932); сщмч. Єлеазара пресвітера і мч. Олександра (1937).

Євангельські Читання

Утр. – Блгв. кн.: Мф., 43 зач., XI, 27-30. Літ. – 1 Тим., 279 зач., I, 8-14. Лк., 87 зач., XVII, 26-37. Свт. (під зачало): Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23. Блгв. кн.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 43 зач., XI, 27-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ХТО СТАНЕ ЗБЕРІГАТИ ДУШУ СВОЮ, ТОЙ ЗАГУБИТЬ ЇЇ; А ХТО ЗАГУБИТЬ ЇЇ, ТОЙ ОЖИВИТЬ ЇЇ”. ТРЕБА РОЗУМІТИ ЦЕ ТАК: ЗБЕРІГАТИ ДУШУ СВОЮ ОЗНАЧАЄ ЖАЛІТИ СЕБЕ; А ГУБИТИ ДУШУ – НЕ ЖАЛІТИ СЕБЕ; ТРЕБА ТІЛЬКИ МАТИ НА УВАЗІ, ЩО НА ШЛЯХУ ЗАПОВІДЕЙ ГОСПОДНІХ АБО В ПРАЦІ ДЛЯ ГОСПОДА.

 

І ВИЙДЕ ТАК: ХТО ПРАЦЮЄ ГОСПОДУ У ВИКОНАННІ ЙОГО ЗАПОВІДЕЙ, НЕ ШКОДУЮЧИ СЕБЕ, ТОЙ СПАСЕТЬСЯ; А ХТО ЖАЛІЄ СЕБЕ, ТОЙ ЗАГИНЕ. СТАНЬ ЖАЛІТИ СЕБЕ, НЕОДМІННО ВИЯВИШСЯ ПОРУШНИКОМ ЗАПОВІДЕЙ І, ВІДПОВІДНО, РАБОМ, ЯКИЙ НІЧОГО НЕ ВАРТИЙ; А ТАКОМУ РАБОВІ ЯКИЙ МОЖЕ БУТИ ВИРОК? “НЕГІДНОГО РАБА ВИКИНЬТЕ У ПІТЬМУ ЗОВНІШНЮ: ТАМ БУДЕ ПЛАЧ ТА СКРЕГІТ ЗУБІВ”.

 

ПОТРУДІТЬСЯ ПОСПОСТЕРІГАТИ ЗА СОБОЮ ХОЧА Б ПРОТЯГОМ ОДНОГО ДНЯ, І ПОБАЧИТЕ, ЩО САМОЖАЛІННЯ ВИКРИВЛЮЄ ВСІ СПРАВИ НАШІ ТА ВІДБИВАЄ ОХОТУ РОБИТИ ЇХ. БЕЗ ПРАЦІ ТА ЗУСИЛЬ НІЧОГО НЕ ЗРОБИШ; А ЗМУСИТИ СЕБЕ ЖАЛЬ, – ОСЬ І ЗУПИНКА. Є СПРАВИ, ЯКІ ХОЧЕШ ЧИ НІ, А РОБИТИ ТРЕБА. ТАКІ СПРАВИ ВИКОНУЮТЬСЯ, НЕ ВІДСТУПАЮЧИ, ХОЧА І ВАЖКУВАТО. АЛЕ ТУТ САМОЖАЛІННЯ ПЕРЕМАГАЄТЬСЯ САМОЖАЛІННЯМ. НЕ СТАНЕШ РОБИТИ – ЇСТИ НІЧОГО НЕ БУДЕ.

 

А ОСКІЛЬКИ СПРАВИ ЗАПОВІДЕЙ НЕ ТАКОГО РОДУ, ТО ПРИ САМОЖАЛІННІ ВОНИ ЗАВЖДИ ВІДПУСКАЮТЬСЯ. І ПОТУРАТИ НА ПОГАНІ СПРАВИ ТЕЖ МОЖНА ТІЛЬКИ ЧЕРЕЗ САМОЖАЛІННЯ. ШКОДА СОБІ ВІДМОВИТИ У ТОМУ, ЧОГО ЗАХОТІЛОСЯ – БАЖАНЕ І ВИКОНУЄТЬСЯ; І ВОНО ЧИ ПРЯМО Є ГРІШНИМ, АБО Ж ВЕДЕ ДО ГРІХА. ТАК, ТОЙ, ХТО ЖАЛІЄ СЕБЕ ЗАВЖДИ, ЩО ПОТРІБНО, ТОГО НЕ РОБИТЬ, А ЩО НЕ ПОТРІБНО, У ТОМУ СОБІ ПОТУРАЄ, І ВИХОДИТЬ НІКУДИ НЕ ГОДИТЬСЯ. ЯКЕ Ж ТУТ СПАСІННЯ?

Вас може зацікавити

При Свято-Покровському храмі провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ

Редактор Головний

31 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний