20.7 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Календар

5 грудня 2020 року- календар з повчанням

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПіслясвято Введення у храм Пресвятої БогородиціCовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомАпп. від 70-ти Филимона та Архипа і мц. рівноап. Апфії (I). Совершается служба на шестьБлгв. кн. Михаїла Тверського (1318).

Мц. Кікілії (Цецилії) і мчч. ВалеріанаТивуртія і Максима (бл. 230). Мч. Менігна (250). Мч. Прокопія читця (303). Прп. Агави ісмаїльтянина (V). Прав. Михаїла воїна, болгарина (866). Блгв. Ярополка, у св. Хрещенні Петра, кн. Володимир-Волинського (1086).

Сщмч. Володимира пресвітера (1932). Сщмч. Іоасафа, єп. Могилівського, сщмчч. ІоаннаВасиліяПавла, ЯковаФеодора, Іоанна, Ілії, ОлексіяАфанасія пресвітера і прмчч. Герасима, ЄвтихіяАвеніраСаввиМарка і муч. Бориса (1937). Прп. Параскеви спов (1952).

Євангельські Читання

Апп.:  302 зач., Флм., I, 1-25. Лк., 50 зач., X, 1-15. Ряд.: Гал., 205 зач., III, 8-12. Лк., 49 зач., IX, 57-62.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“НІХТО, ХТО КЛАДЕ РУКУ СВОЮ НА ПЛУГ ТА ОГЛЯДАЄТЬСЯ НАЗАД, НЕ БЛАГОНАДІЙНИЙ ДЛЯ ЦАРСТВА БОЖОГО”. ТОБТО, ХТО ДУМАЄ СПАСТИСЯ, А МІЖ ТИМ ОГЛЯДАЄТЬСЯ І НА ТЕ, ЩО ПОВИНЕН ПОКИНУТИ ДЛЯ СПАСІННЯ, ТОЙ НЕ СПАСАЄТЬСЯ, НЕ ЙДЕ, НЕ НАПРАВЛЯЄТЬСЯ ДО ЦАРСТВА БОЖОГО.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ПОТРІБНО ВЖЕ ОСТАТОЧНО ЗАВЕРШИТИ ЗІ ВСІМ ТИМ, ЩО НЕСУМІСНЕ ЗІ СПРАВОЮ СПАСІННЯ. ХТО ЗАДУМАВ СПАСТИСЯ, І САМ БАЧИТЬ, АЛЕ РОЗТАВАННЯ З ДЕЯКИМИ ЗВИЧКАМИ ВСЕ ВІДКЛАДАЮТЬ ДО ЗАВТРА. РАПТОМ ПОКИНУТИ ВСЕ – ВИГЛЯДАЄ НАДТО ВЕЛИКОЮ ЖЕРТВОЮ. ХОЧУТЬ ВІДРЕКТИСЯ ПОВОЛІ, ЩОБ Й ІНШИМ НЕ КИДАЛОСЯ В ОЧІ, – І МАЙЖЕ ЗАВЖДИ ПРОГРАЮТЬ. ЗАВОДЯТЬ ПОРЯДКИ СПАСИТЕЛЬНІ, А СЕРДЕЧНІ НАСТРОЇ ЗАЛИШАЮТЬСЯ НЕЗМІННИМИ.

 

НА ПОЧАТКУ НЕВІДПОВІДНІСТЬ ДУЖЕ РІЗКА: АЛЕ “ЗАВТРА” ТА ОБІЦЯНА ЗМІНА ЇХ ЗАГОРОДЖУЄ ВУСТА СОВІСТІ. ТАКИМ ЧИНОМ, ВСЕ ЗАВТРА ТА ЗАВТРА, – СОВІСТЬ ВТОМЛЮЄТЬСЯ ПОЯСНЮВАТИ ВСЕ ОДНЕ І ТЕЖ І, ЗРЕШТОЮ, ЗАМОВКАЄ. А ТУТ ПОЧИНАЮТЬ ПРИХОДИТИ ДУМКИ, ЩО І ТАК МОЖНА ВСЕ ЗАЛИШИТИ. ДУМКИ ЦІ МІЦНІЮТЬ, А ПОТІМ І НА ЗОВСІМ ЗАЛИШАЮТЬСЯ.

 

ФОРМУЄТЬСЯ ОБЛИЧЧЯ ЗОВНІШНЬО СПРАВНЕ, АЛЕ З НЕСПРАВНИМ ВНУТРІШНІМ. ЦЕ РОЗФАРБОВАНА ТРУНА ПЕРЕД ОЧИМА БОЖИМИ. ГОЛОВНА ТА БІДА, ЩО ЗВЕРНЕННЯ ТАКИХ БУВАЄ ТАКИМ ЖЕ СКЛАДНИМ, ЯК І ТИХ, ХТО ЗАГРУЗНУВ У ГРІХАХ ВІДКРИТИХ, ЯКЩО ЩЕ НЕ СКЛАДНІШИМ… А ДУМАЄТЬСЯ, ЩО ВСЕ НІЧОГО.

Вас може зацікавити

4 грудня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

29 грудня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 травня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний