22.2 C
Lutsk
Понеділок, 20 Травень, 2024
Календар

4 вересня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 12-а після П’ятидесятниці. Глас 2.
День пісний.
Дозволяється їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. АгафоникаЗотикаФеопрепія (Боголєпа), АкиндинаСеверіана та інших (305-311). Прп. Ісаакія I Оптинського (1894). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Горазда, єп. Богемського і  Мораво-Сілезького (1942) (Серб.).

Сщмч. Афанасія єп. (270-275), прп. Анфуси (бл. 298) та слуг її, мчч. Харисима і Неофіта (270-275). Мц. Євлалії діви (бл. 303).

Сщмчч. Макарія, єп. Орловського, Іоанна та Олексия пресвітерів (1918). Сщмчч. Феодора, єп. Пензенського і з ним Василія і Гавриїла пресвітерів (1937). Сщмчч. Іоанна, єп. Великолукського, Олексія, архієп. Омського, ОлександраМихаілаі Феодора пресвітерів, прмчч. Іларіона, Іоаннаі  Ієрофея (1937).

Грузинської ікони Божої Матері (1650).

Евангельские Чтения

2 Кор., 182 зач., VI, 11-16. Мк., 4 зач., I, 23-28.

На цей день переноситься служба мч. Лупу.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Біс славив Спасителя, а Спаситель сказав йому: замовкни та вийди з нього”.

 

Біси ніколи нічого не говорять і не роблять з доброю метою: завжди у них на думці є щось зле. Так було і тут. Господь, не показуючи підступів їхніх, одним словом вирішив: замовкни та вийди.

 

Не хотів Він довго вести розмови з лукавим духом. Тут нам урок. Мало-мало що добреньке вдасться комусь зробити, відразу ж тобі підсідає біс і починає сурмити у вуха: ти такий і такий.

 

Не слухай і не починай розмови з цим підлесником, а відразу скажи йому: “замовкни та вийди”; і слід його проведи зітханням та самодоріканням, і місце його покади щирою молитвою.

 

Він хоче породити зарозумілість та самопочуття, з них потім роздути самовихваляння та марнославство – всі такі помисли та почуття, які у духовному житті теж саме, що крадії у житійському побуті.

 

Як ці, що залізли у дім та відбирають добро господарів, так і ті своїм доріканням у душі все добре у ній знищують та виганяють, тому нічого вже не залишається, за що потім похвалив би Господь.

Вас може зацікавити

21 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

31 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

12 грудня 2022 року – православний календар

Редактор Головний