Седмиця 12-а після П’ятидесятниці. Глас 2. День пісний. |
Дозволяється їжа з олією.
|
Мчч. Агафоника, Зотика, Феопрепія (Боголєпа), Акиндина, Северіана та інших (305-311). Прп. Ісаакія I Оптинського (1894). Сщмч. Горазда, єп. Богемського і Мораво-Сілезького (1942) (Серб.).
Сщмч. Афанасія єп. (270-275), прп. Анфуси (бл. 298) та слуг її, мчч. Харисима і Неофіта (270-275). Мц. Євлалії діви (бл. 303).
Сщмчч. Макарія, єп. Орловського, Іоанна та Олексия пресвітерів (1918). Сщмчч. Феодора, єп. Пензенського і з ним Василія і Гавриїла пресвітерів (1937). Сщмчч. Іоанна, єп. Великолукського, Олексія, архієп. Омського, Олександра, Михаілаі Феодора пресвітерів, прмчч. Іларіона, Іоаннаі Ієрофея (1937).
Евангельские Чтения
2 Кор., 182 зач., VI, 11-16. Мк., 4 зач., I, 23-28.
На цей день переноситься служба мч. Лупу.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Біс славив Спасителя, а Спаситель сказав йому: замовкни та вийди з нього”.
Біси ніколи нічого не говорять і не роблять з доброю метою: завжди у них на думці є щось зле. Так було і тут. Господь, не показуючи підступів їхніх, одним словом вирішив: замовкни та вийди.
Не хотів Він довго вести розмови з лукавим духом. Тут нам урок. Мало-мало що добреньке вдасться комусь зробити, відразу ж тобі підсідає біс і починає сурмити у вуха: ти такий і такий.
Не слухай і не починай розмови з цим підлесником, а відразу скажи йому: “замовкни та вийди”; і слід його проведи зітханням та самодоріканням, і місце його покади щирою молитвою.
Він хоче породити зарозумілість та самопочуття, з них потім роздути самовихваляння та марнославство – всі такі помисли та почуття, які у духовному житті теж саме, що крадії у житійському побуті.
Як ці, що залізли у дім та відбирають добро господарів, так і ті своїм доріканням у душі все добре у ній знищують та виганяють, тому нічого вже не залишається, за що потім похвалив би Господь.