0.6 C
Lutsk
Вівторок, 7 Лютий, 2023
Календар

29 грудня 2019 року – календар з повчанням

 

Неділя 28-а після П’ятидесятниці, святих праотців. Глас 3.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Агея (500 до Р.Х.).

Мч. Марина (III). Блж. цариці Феофанії  (893-894). Прп. Софії Суздальської (1542).

Сщмч. ВолодимираПавла пресвітерів і Григорія диякона (1918). Сщмчч. Аркадія, єп. Бежецького, Ілії ПавлаФеодосіяВолодимира, Олександра пресвітерів, прмч. Макарія (1937). Сщмч. Петра пресвітера (1937).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 6-е, Лк., 114 зач., XXIV, 36-53. Літ. – Кол., 257 зач., III, 4-11 (Неділі 29-ї) . Лк., 76 зач., XIV, 16-24 (Неділі 28-ї) .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Багато званих, але мало вибраних”. Звані – це всі християни, вибрані ж – це ті з християн, які і вірують, і живуть по-християнському.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

У перші роки християнства до віри закликала проповідь; ми ж призвані самі народженням від християн та вихованням серед християн. І слава Богу! Половину дороги, тобто вступ у християнство та вкорінення основ його у серце з самого дитинства, ми проходимо без всяких складностей.

 

Здавалося б, тим міцнішою повинна бути віра і тим справнішим життя ввесь наступний час. Воно так і було; але з певного часу стало у нас не так бути. У шкільне виховання допущені нехристиянські основи, які псують юнацтво; у суспільство ввійшли нехристиянські звичаї, які розбещують його після виходу зі школи.

 

І не дивно, що якщо за словом Богом і завжди мало вибраних, то у наш час виявляється їх ще менше: такий уже дух віку – протихристиянський! Що буде далі? Якщо не змінять у нас способу виховання і звичаїв суспільства, то буде все більше і більше слабшати істинне християнство, а, зрештою, і зовсім скінчиться; залишиться тільки ім’я християнське, а духу християнського не буде. Усіх переповнить дух світу. Що ж робити? Молитися.

Вас може зацікавити

23 січня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

24 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

20 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний