16.6 C
Lutsk
Субота, 27 Липень, 2024
Всі новини Публікації

31 жовтня – День пам’яті святого апостола та євангеліста Луки

Святий апостол Павло заповідав усім нам: «Будьте наслідувачами мене, як і я Христа». А якщо потрібно наслідувати його, то, звичайно, треба наслідувати і всіх апостолів, бо всі вони йшли тим же Христовим шляхом.

Апостол Лука був багаторічним супутником апостола Павла; разом з ним він виходив пішки всю Малу Азію, пройшов багато сотень кілометрів, щоб по всіх усюдах проповідувати про Христа, звертати до Христа язичників і невіруючих юдеїв, влаштовувати усюди Церкву Христову, поставляти єпископів, влаштовувати єпархії.

Після Воскресіння Ісус Христос явився святим Луці і Клеопі, які йшли в Емаус. Апостол Лука взяв участь у другій місіонерській подорожі апостола Павла, і з тих пір вони були нерозлучні. Коли святого Павла залишили всі співробітники, апостол Лука продовжував ділити з ним всі труднощі проповідницького подвигу. Після мученицької кончини первоверховних апостолів святий Лука залишив Рим і з проповіддю пройшов Ахайю, Лівію, Єгипет і Фіваїду. У місті Фіви він мученицьки закінчив земний шлях.

Переказ присвоює йому написання перших ікон Божої Матері. Святий Лука написав також ікони святих первоверховних апостолів Петра і Павла. Євангеліє написане ним у 62-63 роках у Римі, під керівництвом апостола Павла. Він ретельно дослідив факти, широко використовував усне передання Церкви і розповіді Самої Пречистої Діви Марії.

Святий апостол написав також книгу Діянь святих апостолів у 62-63 роках у Римі. Книга Діянь, яка є продовженням Четвероєвангелія, оповідає про працю і подвиги святих апостолів після Вознесіння

Спасителя.

Джерело

Вас може зацікавити

Всенічне бдіння напередодні свята Введення у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич): Давайте згадаємо про піст

Редактор Головний

Архієреї та священники Волинської єпархії співслужили Предстоятелю напередодні 8-ої річниці інтронізації

Редактор Головний