Понеділок, 6 Грудень, 2021
Всі новини Календар

31 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Неділя 19-а після П’ятидесятниці. Глас 2.
Посту немає.

Совершается служба с полиелеемАпостола і євангеліста Луки  (I). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомЗнайдення мощей прп. Іосифа, ігумена Волоцького, чудотворця (1515).

Мч. Марина Тарсійського (IV). Прп. Юліана Пустинника (IV). Вмц. Злати (Хриси) (1795) (Болг.).

Сщмчч. АндріяСергіяСергія, Миколая пресвітерів, мц. Єлизавети (1937).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 8-е, Ін., 64 зач., XX, 11-18. Літ. – 2 Кор., 194 зач., XI, 31 – XII, 9. Лк., 35 зач., VIII, 5-15. Ап.: Кол., 260 зач. (віж полу́), IV, 5-9, 14, 18. Лк., 51 зач., X, 16-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПІД ТЕРНАМИ, ЩО ПРИГНІЧУЮТЬ СЛОВО БОЖЕСТВЕННОЇ ІСТИНИ, ОКРІМ БАГАТСТВА, РАДОСТІ ТА СКОРБОТ ЖИТтєвих, У НАШ ЧАС ТРЕБА РОЗУМІТИ І РІЗНІ ПОМИЛКОВІ ВЧЕННЯ, ЯКІ ПОШИРЮЮТЬ УЧЕНІ, ЩО ВТРАТИЛИ ІСТИНУ

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийТА ЗБИЛИСЯ З ШЛЯХУ ДО НЕЇ.

 

ТАКИХ ВЧЕНЬ У НАС ВИЯВЛЯЄТЬСЯ Є БАГАТО: ОДНІ ГОЛОСНО ТА ВІДКРИТО ЙДУТЬ ПРОТИ ІСТИНИ; ІНШІ – ПІД УМОВНИМИ НАТЯКАМИ, ЗРОЗУМІЛИМИ, ВТІМ, ТИМ, ДО КОГО СПРЯМОВУЮТЬСЯ. ЗА СУТТЮ СВОЄЮ ВОНИ ДІЮТЬ ЯК ЧАД; НЕПОМІТНО ВХОДЯТЬ, ЗАТЬМАРЮЮТЬ ГОЛОВУ ТА ДОВОДЯТЬ ДО ВТРАТИ ЯСНОЇ СВІДОМОСТІ.

 

ХТО НАХАПАЄТЬСЯ ЦЬОГО ЧАДУ, ТОЙ ПОЧИНАЄ МАРИТИ, ЯК СОННИЙ, БО ВСЕ ЙОМУ ЗДАЄТЬСЯ НЕ У ТОМУ ВИГЛЯДІ, ЯК ВОНО Є І ЯК ВИГЛЯДАЄ ЛЮДИНІ ПРИ ЯСНОМУ РОЗУМІ. ЗУСТРІВШИ ТАКЕ ЛИЦЕ, ВИ БАЧИТЕ, ЩО У НЬОГО ПРИГНІЧЕНА НЕ ТІЛЬКИ ІСТИНА ВСЯКА, АЛЕ ПРИГЛУШЕНЕ І ПОЧУТТЯ ІСТИНИ, І БРЕХНЯ ПРОНИКЛА У ВЕСЬ СКЛАД РОЗУМУ.

 

ЯК ЖЕ БУТИ? НЕ СЛУХАТИ І НЕ ЧИТАТИ ЦИХ МАРЕНЬ, А КОЛИ МИМОВОЛІ ПОЧУЛОСЯ ЧИ ПРОЧИТАЛОСЯ, – ВИКИНЬ З ГОЛОВИ, АЛЕ КОЛИ НЕ ВИКИДАЄТЬСЯ, – ПІДДАТИ ЦЕ РОЗДУМАМ, І ВСЕ РОЗЛЕТИТЬСЯ, ЯК ДИМ.

Вас може зацікавити

15 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

30 вересня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив святкування з нагоди 250-річчя з освячення і 30-річчя з дня відкриття храму у с. Грудки

Редактор Головний