Седмиця 13-та після П’ятидесятниці. Глас 3. |
Посту немає.
|
Мчч. Єрма, Серапіонаі Полієна (II). Сщмч. Єміліана єпископа і з ним Іларіона, Діонісія і Єрміпа та інших 1000 (бл. 300). Свт. Іоанна (674) і Георгія (683), патріархів Константинопольських. Прп. Макарія, ігумена Пелікітського (бл. 830). Прп. Іоанна Рильського (946).
Сщмч. Григория пресвітера і мчч. Євгенія та Михаїла (1937).
Євангельські Читання
2 Кор., 186 зач., VIII, 7-15. Мк., 11 зач., III, 6-12. Мчч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 63 зач., XII, 2-12.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
У ЄВАНГЕЛІЇ, ЯКЕ СЬОГОДНІ МИ ЧУЄМО У ХРАМАХ, ЙДЕТЬСЯ ПРО ТЕ, ЩО ГОСПОДЬ ЛЮДЯМ І БІСАМ ЗАБОРОНЯВ ХВАЛИТИ ЙОГО, КОЛИ БУВ НА ЗЕМЛІ, АЛЕ ВИМАГАВ, ЩОБ ВІРУВАЛИ В НЬОГО ТА ВИКОНУВАЛИ ЗАПОВІДІ БОЖІ.
ТАКИЙ ЖЕ ЗАКОН У ГОСПОДА І ТЕПЕР, ТАКИЙ БУДЕ І НА СУДІ: “НЕ ВСЯКИЙ, ХТО ГОВОРИТЬ МЕНІ: ГОСПОДИ! ГОСПОДИ! ВВІЙДЕ У ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ, АЛЕ ТОЙ, ХТО ВИКОНУЄ ВОЛЮ ОТЦЯ МОГО НЕБЕСНОГО” (МФ. 7, 21).
ТОМУ В ЦЕРКВІ ПОЧИНАЮТЬ СПІВАТИ: “СЛАВА В ВИШНІХ БОГУ”, А В КІНЦІ ДОХОДЯТЬ ДО “ЗЦІЛИ ДУШУ МОЮ… НАВЧИ МЕНЕ ТВОРИТИ ВОЛЮ ТВОЮ”. БЕЗ ЦЬОГО НІЯКОЇ ЦІНИ НЕ МАЄ ХВАЛА БОГУ.
ТАК ВОНА ТОДІ І НЕ БУВАЄ ТАКОЮ, ЩО ВИХОДИТЬ З ДУШІ, А ТІЛЬКИ ТАКОЮ, ЩО ВИХОДИТЬ ВІД ЯЗИКА ЧУЖИХ СЛІВ, ТОМУ ГОСПОДЬ І НЕ ЗВЕРТАЄ НА НЕЇ УВАГИ.
ТРЕБА ТАК ВЛАШТУВАЛИ, ЩОБ ІНШІ БАЧИЛИ СПРАВИ І ХВАЛИЛИ ГОСПОДА, ЩОБИ ЖИТТЯ НАШЕ БУЛО ХВАЛОЮ БОГУ, БО ВІН РОБИТЬ УСЕ Й ДЛЯ ВСІ, ТІЛЬКИ НЕ ЗАВАЖАЙ.
КОЖНОМУ ТРЕБА СТАТИ ПАХОЩАМИ ХРИСТОВИМИ, ТОДІ І БЕЗ ХВАЛИ БУДЕ БЕЗПЕРЕРВНЕ СЛАВОСЛІВ’Я ГОСПОДУ.
КВІТКА ТРОЯНДИ НЕ ВИДАЄ ГОЛОСУ, А ПАХОЩІ ЇЇ МОВЧКИ ДАЛЕКО ПОШИРЮЮТЬСЯ; ТАК ПОТРІБНО ЖИТИ І ВСІМ ХРИСТИЯНАМ.