14.5 C
Lutsk
Понеділок, 23 Травень, 2022
Відео

Молимося за єдність Православ’я в Україні, але єдність правильну — під канонічною Церквою, – вікарій патріарха Єрусалимського

«Безсумнівно, ми переживаємо біль за те, що діється тут в Україні, молимося за єдність Православ’я, але єдність правильну — під канонічною Церквою. Ми хочемо, щоб Українська Православна Церква без політичних перешкод могла б продовжити свій спасительний шлях. Так, що ви є в правильному ковчезі. Господь нехай благословить вас за вашу вірність Православній Церкви під духовним окормленням Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї Русі».

Про це митрополит Вострській Тимофій, Екзарх Пресвятого Гробу Господнього на Кіпрі сказав після Божественної літургії, яку він очолив 27 червня 2019 року в Почаївській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Я приїхав зі Святої Землі з благословенням нашого Блаженнішого Феофіла Патріарха Святого Граду Єрусалима і всієї Палестини саме для того, щоб брати участь у святі тезоіменитства Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України. Тому, що Блаженніший є канонічним архієреєм і пастирем України. Я приїхав для того, щоб порадіти разом з богохранимою паствою, з усіма українцями, які є вірними чадами саме цієї канонічної Церкви», — зазначив митрополит Тимофій.

Високопреосвященніший владика підкреслив, що дуже важливо знаходиться в лоні Істиної Православної Церкви.

«Для мене особлива честь, що я сьогодні мав можливість разом з вами підносити мої молитви Господу про мир в Церкві. Я відчував особливу благодать Божої Матері, Яка завжди присутня тут і благословляє, можна сказати всіх, хто приїжджає поклонитися святому образу Її, — сказав він. — Ми повинні бути вдячними Богові за те, що знаходимося в лоні Православної Церкви і в канонічній Церкві. Тому, що там діє благодать Святого Духа, там Божа Матір покриває всіх віруючих».

Владика розповів, що в Єрусалимі та в Святих місцях також особливо моляться Богородиці про мир у всьому світі і особливо мир в Церкві.

«Божа Матір знаходиться в Єрусалимі всюди, але особливо там, де Її Гробниця, яка прийняла і вмістила Її святе тіло на кілька днів. Ми Їй молимося, щоб Господь дарував мужнім віруючим, які залишаються твердо на православних принципах, дарував би свій покров», — сказав митрополит Вострській Тимофій.

Далі Екзарх Пресвятого Гробу Господнього на Кіпрі пояснив, що коли є тверда віра в Христа, тоді можна подолати будь-які труднощі.

«Звичайно, коли проходять важкі часи, тоді випробовується віра кожного з нас. І ті, хто залишаються вірними Церкві Христовій, називаються сповідниками. Не дивлячись на труднощі, на гоніння іноді, якщо ми твердо віримо в Христа, ми будемо триматися в правильній позиції в Церкві», — сказав ієрарх.

Прикликавши благодать зі Святого Гробу Господнього, митрополит Тимофій передав усім присутнім і особливо братії, які підвизаються в Почаївській обителі, особливе благословення Патріарха Єрусалимського і всієї Палестини.

«Єрусалимські Патріархи, коли були важкі часи, коли унія хотіла підпорядкувати Православ’я тут в Західній Україні, незважаючи на великі труднощі і небезпеки, навіть проти їхнього життя, приїжджали сюди, підтримували людей словом і не тільки. Вони рукололагали архієреїв для того, щоб утвердити Православ’я в Західній Україні. І я не побоюся сказати, що завдяки Патріархові Феофану існувала ієрархія на Україні. Це не проповідь проти інших віруючих християн – ні. Навпаки — Православна Церква завжди захищається від нападу іновірних. І ми на Близькому Сході переживаємо дуже багато труднощів, але ми віримо, що ви наші брати – і брати архієреї, і клірики, і ви, як віруючі миряни, підносите молитви за нас. Церква — одна, одне Тіло. І коли болить одна частина тіла, все тіло болить. Безсумнівно, ми переживаємо біль за те, що діється тут на Україні, молимося за єдність Православ’я, але єдність правильну, під канонічною Церквою», — підкреслив Єрусалимський архіпастир.

«Ми хочемо, щоб Українська Православна Церква без політичних перешкод могла б продовжити свій спасительний шлях. Так, що ви є в правильному ковчезі. Господь нехай благословить вас за вашу вірність Православній Церкви під духовним окормленням Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї Русі», — наголосив митрополит Тимофій.

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій очолив читання акафісту прав. Іоанну Кронштадтському. ФОТО. ВІДЕО

Редактор Головний

За два дні загальноєпархіальний хресний хід відвідав ще 15 сіл. ФОТОРЕПОРТАЖ

Редактор Головний

Не треба прикликати диявола! Прикликайте лише Бога! – Предстоятель

Редактор Головний