25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Відео

Молимося за єдність Православ’я в Україні, але єдність правильну — під канонічною Церквою, – вікарій патріарха Єрусалимського

«Безсумнівно, ми переживаємо біль за те, що діється тут в Україні, молимося за єдність Православ’я, але єдність правильну — під канонічною Церквою. Ми хочемо, щоб Українська Православна Церква без політичних перешкод могла б продовжити свій спасительний шлях. Так, що ви є в правильному ковчезі. Господь нехай благословить вас за вашу вірність Православній Церкви під духовним окормленням Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї Русі».

Про це митрополит Вострській Тимофій, Екзарх Пресвятого Гробу Господнього на Кіпрі сказав після Божественної літургії, яку він очолив 27 червня 2019 року в Почаївській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Я приїхав зі Святої Землі з благословенням нашого Блаженнішого Феофіла Патріарха Святого Граду Єрусалима і всієї Палестини саме для того, щоб брати участь у святі тезоіменитства Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України. Тому, що Блаженніший є канонічним архієреєм і пастирем України. Я приїхав для того, щоб порадіти разом з богохранимою паствою, з усіма українцями, які є вірними чадами саме цієї канонічної Церкви», — зазначив митрополит Тимофій.

Високопреосвященніший владика підкреслив, що дуже важливо знаходиться в лоні Істиної Православної Церкви.

«Для мене особлива честь, що я сьогодні мав можливість разом з вами підносити мої молитви Господу про мир в Церкві. Я відчував особливу благодать Божої Матері, Яка завжди присутня тут і благословляє, можна сказати всіх, хто приїжджає поклонитися святому образу Її, — сказав він. — Ми повинні бути вдячними Богові за те, що знаходимося в лоні Православної Церкви і в канонічній Церкві. Тому, що там діє благодать Святого Духа, там Божа Матір покриває всіх віруючих».

Владика розповів, що в Єрусалимі та в Святих місцях також особливо моляться Богородиці про мир у всьому світі і особливо мир в Церкві.

«Божа Матір знаходиться в Єрусалимі всюди, але особливо там, де Її Гробниця, яка прийняла і вмістила Її святе тіло на кілька днів. Ми Їй молимося, щоб Господь дарував мужнім віруючим, які залишаються твердо на православних принципах, дарував би свій покров», — сказав митрополит Вострській Тимофій.

Далі Екзарх Пресвятого Гробу Господнього на Кіпрі пояснив, що коли є тверда віра в Христа, тоді можна подолати будь-які труднощі.

«Звичайно, коли проходять важкі часи, тоді випробовується віра кожного з нас. І ті, хто залишаються вірними Церкві Христовій, називаються сповідниками. Не дивлячись на труднощі, на гоніння іноді, якщо ми твердо віримо в Христа, ми будемо триматися в правильній позиції в Церкві», — сказав ієрарх.

Прикликавши благодать зі Святого Гробу Господнього, митрополит Тимофій передав усім присутнім і особливо братії, які підвизаються в Почаївській обителі, особливе благословення Патріарха Єрусалимського і всієї Палестини.

«Єрусалимські Патріархи, коли були важкі часи, коли унія хотіла підпорядкувати Православ’я тут в Західній Україні, незважаючи на великі труднощі і небезпеки, навіть проти їхнього життя, приїжджали сюди, підтримували людей словом і не тільки. Вони рукололагали архієреїв для того, щоб утвердити Православ’я в Західній Україні. І я не побоюся сказати, що завдяки Патріархові Феофану існувала ієрархія на Україні. Це не проповідь проти інших віруючих християн – ні. Навпаки — Православна Церква завжди захищається від нападу іновірних. І ми на Близькому Сході переживаємо дуже багато труднощів, але ми віримо, що ви наші брати – і брати архієреї, і клірики, і ви, як віруючі миряни, підносите молитви за нас. Церква — одна, одне Тіло. І коли болить одна частина тіла, все тіло болить. Безсумнівно, ми переживаємо біль за те, що діється тут на Україні, молимося за єдність Православ’я, але єдність правильну, під канонічною Церквою», — підкреслив Єрусалимський архіпастир.

«Ми хочемо, щоб Українська Православна Церква без політичних перешкод могла б продовжити свій спасительний шлях. Так, що ви є в правильному ковчезі. Господь нехай благословить вас за вашу вірність Православній Церкви під духовним окормленням Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї Русі», — наголосив митрополит Тимофій.

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння у Михнівському монастирі. ФОТО

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив утреню з чином погребіння Святої Плащаниці

Редактор Головний

Предстоятель дав духовні настанови, як поводитися під час поширення коронавірусу. ВІДЕО

Редактор Головний