22.6 C
Lutsk
Вівторок, 23 Липень, 2024
Всі новини Календар

30 грудня 2022 року – календар з повчанням

Прор. Даниїла і трьох отроків: Ананії, Азарії і Мисаїла (600 р. до Р. Х.).

Прп. Даниїла спов., у схимі Стефана (Х). Сщмчч. Олександра, Миколая і Сергія пресвітерів (1918); сщмчч. Петра й Іоанна пресвітерів (1937).

Євангельські Читання

Євр., 317 зач., VII, 18-25. Мк., 41 зач., IX, 33-41. Свв.: Євр., 330 зач., XI, 33 – XII, 2. Лк., 62 зач., XI, 47 – XII, 1.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СПАСИТЕЛЬ У ПРИКЛАД ВІРИ ТА ЖИТТЯ СТАВИТЬ ДИТИНУ. ПРОСТОТА ВІРИ НАРОДЖУЄ ПРОСТОТУ ЖИТТЯ; ІЗ ТОГО ТА ІНШОГО ВИХОДИТЬ ЗРАЗКОВИЙ МОРАЛЬНИЙ УСТРІЙ.

 

ВПУСТІТЬ СЮДИ РОЗУМ: ВІН ЗРОБИТЬ РОЗЛАД У СЕРЕДИНІ, І ПІД ВИГЛЯДОМ КРАЩОГО УСТРОЮ СПРАВ ВСЕ ЖИТТЯ ЗІПСУЄ.

 

МУДРУВАННЯ ЗАВЖДИ КРИЧИТЬ: “ТЕ НЕ ТАК, ІНШЕ НЕ ТАК; ДАЙ-НО Я ВСЕ ВЛАШТУЮ ПО-НОВОМУ; СТАРЕ Ж НЕ ГОДИТЬСЯ, НАБРИДЛО”. АЛЕ НІКОЛИ ЩЕ НІДЕ НІЧОГО ДОБРОГО ВОНО НЕ ВЛАШТУВАЛО, А ТІЛЬКИ ВСЕ ПСУЄ.

 

РОЗУМУ СЛІД ПРИСЛУХАТИСЯ ДО ТОГО, ЩО ЗАПОВІДАНО ГОСПОДОМ. ЩОПРАВДА, ВІН НАЗИВАЄТЬСЯ ЦАРЕМ У ГОЛОВІ, АЛЕ ЦЬОМУ ЦАРЮ НЕ ДАНО ЗАКОНОДАВЧОЇ ВЛАДИ, А ТІЛЬКИ ВИКОНАВЧА. ЯК ТІЛЬКИ ВІЗЬМЕТЬСЯ ВІН ТВОРИТИ ЗАКОН, ТО НАГОРОДИТЬ НЕВІДОМО ЩО, ПОПСУЄ І МОРАЛЬНІ, І РЕЛІГІЙНІ, І ЖИТТЄВІ, І ПОЛІТИЧНІ ПОРЯДКИ; УСЕ ПІДЕ ВВЕРХ ДНОМ.

 

ВЕЛИКЕ НЕЩАСТЯ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА, КОЛИ У НЬОМУ ДАЮТЬ РОЗУМУ ЗАБАГАТО СВОБОДИ, НЕ УТРИМУЮЧИ ЙОГО БОЖЕСТВЕННОЮ ІСТИНОЮ! ЦЕ ГНІВ БОЖИЙ. ПРО НЬОГО СКАЗАНО: “УКРОЙТЕСЯ МАЛО ЕЛИКО, ДОНДЕЖЕ МИМО ИДЕТ”. У ЦЬОМУ РОЗПАЛІ РОЗУМОВОЇ НОРОВЛИВОСТІ, КРАЩЕ ВСЬОГО СХОВАТИСЯ У ПРОСТОТІ ВІРИ.

 

ЯК ПІД ЧАС БУРІ КРАЩЕ СИДІТИ ВДОМА І НЕ ВИХОДИТИ НА БОРОТЬБУ З НЕЮ, ТАК І ПІД ЧАС БУРХЛИВОГО МУДРУВАННЯ КРАЩЕ НЕ ВИХОДИТИ НА БОРОТЬБУ З НИМ ТА НЕ ХАПАТИСЯ ЗА ЗБРОЮ, ЩОБИ ПРОТИСТОЯТИ ЙОМУ. ПРОСТОТА ВІРИ СИЛЬНІША РОЗУМУ, ОДЯГНИСЯ В НЕЇ, ЯК У БРОНЮ, ТА ВСЕ ВИСТОЇШ.

Вас може зацікавити

10 липня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У неділю святих праотців єпископ Афанасій звершив богослужіння у с. Залізниця

Редактор Головний

6 серпня 2020 року- календар з повчанням

Редактор Головний