20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

22 січня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 31-а після П’ятидесятниці. Субота після Богоявлення. Глас 5.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПіслясвято Богоявлення. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Полієвкта (259). Совершается служба с полиелеемСвт. Филипа, митр. Московського і  всієї Русі чудотворця (1569).

Прор. Самея (X до Р.Х.). Свт. Петра, єп. Севастії Вірменської (IV). Прп. Євстратія чудотворця (821). Прп. Іони, в схимі Петра, Київського, чудотворця (1902).

Сщмч. Павла пресвітера (1943).

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 24 зач., VI, 17-23 . Літ. – Суботи після Богоявлення: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Мф., 7 зач., IV, 1-11. Свт.: Євр., 335 зач., XIII, 17-21. Ін., 36 зач., X, 9-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

АПОСТОЛ ОДЯГАЄ ХРИСТИЯН У ВСЕМОГУТНІСТЬ БОЖУ. НАЛЕЖНИМ ЧИНОМ ПІДІЙШЛО ЦЕ СЛІДОМ ЗА ПОПЕРЕДНІМ УРОКОМ. БО ЯКЩО ХТОСЬ, ПОЧУВШИ ПОКЛИКАННЯ БОЖЕ, СПРИЙНЯВ ПОЧАТОК НОВОГО ЖИТТЯ І З ДОПОМОГОЮ БЛАГОДАТІ БОЖОЇ ПРИКЛАВ ДО ТОГО “ВСІ СТАРАННЯ”, ТО ЙОМУ ПІСЛЯ ЦЬОГО НАЛЕЖИТЬ НЕ СПОЧИВАННЯ У ЛАВРАХ, А БОРОТЬБА.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ВІН ЗАЛИШИВ СВІТ, – СВІТ ЗА ЦЕ ПОЧНЕ ТІСНИТИ ЙОГО: ВІН ВРЯТУВАВСЯ ВІД ВЛАДИ ДИЯВОЛА, ДИЯВОЛ БУДЕ ГНАТИ СЛІДОМ ЙОГО ТА СТАВИТИ ЙОМУ ПЕРЕПОНИ, ЩОБ ЗБИТИ ЙОГО З ДОБРОГО ШЛЯХУ ТА ЗНОВУ ПОВЕРНУТИ У СВОЮ СФЕРУ; ВІН ЗРІКСЯ СЕБЕ, ВІДКИНУВ У ВСЬОМУ ВСІ ПРИСТРАСТІ, АЛЕ ЦЕЙ ГРІХ, ЩО ЖИВЕ У НАС, НЕ РАПТОВО РОЗЛУЧАЄТЬСЯ ЗІ СВОЇМ ЗВИЧНИМ ЖИТТЯМ У САМОДОГОДЖАННІ, ТОМУ ЩОХВИЛИНИ БУДЕ ЗАЗІХАТИ ПІД РІЗНИМИ ПРИВОДАМИ ЗНОВУ ПОСЕЛИТИ ВСЕРЕДИНІ СВОЇ ПОРЯДКИ ЖИТТЯ, ЯКІ ТАК БАГАТО ГОДУВАЛИ ТА НАПУВАЛИ ЙОГО І РАНІШЕ.

 

ТРИ ВОРОГА, – КОЖЕН З НЕЗЛІЧЕННИМ ПОЛКОМ, АЛЕ ГОЛОВНОКОМАНДУЮЧИМ Є ДИЯВОЛ, А БЛИЖНІ ПОМІЧНИКИ ЙОГО – БІСИ. ВОНИ ВСІМ УПРАВЛЯЮТЬ У ГРІХОВНОМУ ЖИТТІ, ЯКЕ Є ПРОТИВНИМ ЖИТТЮ ДУХОВНОМУ. ЧОМУ АПОСТОЛ ПРОТИ НИХ І ОЗБРОЮЄ ХРИСТИЯНИНА ТАК, НІБИ ІНШИХ І НЕ БУЛО ЗОВСІМ. ГОВОРИТЬ: “НАША БРАНЬ НЕ ПРОТИ КРОВІ ТА ПЛОТІ, АЛЕ ПРОТИ НАЧАЛЬНИКІВ, ПРОТИ ВЛАД, ПРОТИ СВІТОПРАВИТЕЛІВ ПІТЬМИ ВІКУ ЦЬОГО, ПРОТИ ЗЛОБИ ПІДНЕБЕСНОЇ”.

 

БО ЯКЩО НЕ БУДЕ ЇХ, ТО І ВОРОЖБИ, МОЖЛИВО, НЕ БУЛО БИ. ТАК ЖЕ САМО, ЯКЩО СКОРО ВОНИ ВРАЖЕНІ, ТО ВРАЖЕННЯ ІНШИХ НІЧОГО ВЖЕ НЕ ВАРТУЄ. ОТОЖ, ДИВИСЯ ВСЯКИЙ, КУДИ СЛІД НАПРАВЛЯТИ СТРІЛИ АБО, ПРИНАЙМНІ, ЯКОЮ МІРОЮ ТА З ЯКОЇ СТОРОНИ ОСОБЛИВО НАЛЕЖИТЬ СЕБЕ ВІДГОРОДЖУВАТИ. – І ОГОРОДЖУЙ! – АПОСТОЛ ПРОПИСАВ КІЛЬКА СПОСОБІВ ДЛЯ ЦЬОГО; АЛЕ ВСІ ВОНИ СИЛЬНІ ЛИШЕ ГОСПОДОМ. ЧОМУ ДОСВІДЧЕНІ БОРЦІ ДУХОВНІ І ЗРАДИЛИ НАС; ІМЕНЕМ ГОСПОДА ІІСУСА БИЙ РАТНИКІВ.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл звершив закладку каменю під будівництво храму у Луцьку. ФОТО

Редактор Головний

У Свято-Покровському храмі вшанували Волинську ікону Божої Матері

Редактор Головний

27 березня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний