9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини Календар

3 грудня 2022 року – календар з повчанням

Передсвято Введення у храм Пресвятої Богородиці. Прп. Григорія Декаполита (816). Свт. Прокла, архієп. Константинопольського (446–447).

Мч. Дасія (284–305). Мчч. Євстафія, Феспесія та Анатолія (312). Сщмчч. Нірси єп. та Іосифа, учня його, Іоанна, Саверія, Ісакія та Іпатія, єпп. Персидських; мчч. Азата скопця, Сасонія, Фекли, Анни та багатьох інших мужів і жон, що в Персиді постраждали (343). Прп. Діодора Юр’єгорського (1633). Сщмчч. Олексія, Олександра, Володимира, Іоанна, Олексія, Василія, Миколая, Іоанна, Єміліана, Миколая пресвітерів, прмчч. Арсенія, Євтихія та Іларіона, прмц. Іоанникії ігумені (1937); прмц. Татіани (після 1937).

Євангельські Читання

Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., Х, 9-16. Ряд. (під зачало): Гал., 199 зач., I, 3-10. Лк., 49 зач., IX, 57-62. Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“НІХТО, ХТО КЛАДЕ РУКУ СВОЮ НА ПЛУГ ТА ОГЛЯДАЄТЬСЯ НАЗАД, НЕ БЛАГОНАДІЙНИЙ ДЛЯ ЦАРСТВА БОЖОГО”. ТОБТО, ХТО ДУМАЄ СПАСТИСЯ, А МІЖ ТИМ ОГЛЯДАЄТЬСЯ І НА ТЕ, ЩО ПОВИНЕН ПОКИНУТИ ДЛЯ СПАСІННЯ, ТОЙ НЕ СПАСАЄТЬСЯ, НЕ ЙДЕ, НЕ НАПРАВЛЯЄТЬСЯ ДО ЦАРСТВА БОЖОГО.

 

ПОТРІБНО ВЖЕ ОСТАТОЧНО ЗАВЕРШИТИ ЗІ ВСІМ ТИМ, ЩО НЕСУМІСНЕ ЗІ СПРАВОЮ СПАСІННЯ. ХТО ЗАДУМАВ СПАСТИСЯ, І САМ БАЧИТЬ, АЛЕ РОЗТАВАННЯ З ДЕЯКИМИ ЗВИЧКАМИ ВСЕ ВІДКЛАДАЮТЬ ДО ЗАВТРА. РАПТОМ ПОКИНУТИ ВСЕ – ВИГЛЯДАЄ НАДТО ВЕЛИКОЮ ЖЕРТВОЮ. ХОЧУТЬ ВІДРЕКТИСЯ ПОВОЛІ, ЩОБ Й ІНШИМ НЕ КИДАЛОСЯ В ОЧІ, – І МАЙЖЕ ЗАВЖДИ ПРОГРАЮТЬ. ЗАВОДЯТЬ ПОРЯДКИ СПАСИТЕЛЬНІ, А СЕРДЕЧНІ НАСТРОЇ ЗАЛИШАЮТЬСЯ НЕЗМІННИМИ.

 

НА ПОЧАТКУ НЕВІДПОВІДНІСТЬ ДУЖЕ РІЗКА: АЛЕ “ЗАВТРА” ТА ОБІЦЯНА ЗМІНА ЇХ ЗАГОРОДЖУЄ ВУСТА СОВІСТІ. ТАКИМ ЧИНОМ, ВСЕ ЗАВТРА ТА ЗАВТРА, – СОВІСТЬ ВТОМЛЮЄТЬСЯ ПОЯСНЮВАТИ ВСЕ ОДНЕ І ТЕЖ І, ЗРЕШТОЮ, ЗАМОВКАЄ. А ТУТ ПОЧИНАЮТЬ ПРИХОДИТИ ДУМКИ, ЩО І ТАК МОЖНА ВСЕ ЗАЛИШИТИ. ДУМКИ ЦІ МІЦНІЮТЬ, А ПОТІМ І НА ЗОВСІМ ЗАЛИШАЮТЬСЯ.

 

ФОРМУЄТЬСЯ ОБЛИЧЧЯ ЗОВНІШНЬО СПРАВНЕ, АЛЕ З НЕСПРАВНИМ ВНУТРІШНІМ. ЦЕ РОЗФАРБОВАНА ТРУНА ПЕРЕД ОЧИМА БОЖИМИ. ГОЛОВНА ТА БІДА, ЩО ЗВЕРНЕННЯ ТАКИХ БУВАЄ ТАКИМ ЖЕ СКЛАДНИМ, ЯК І ТИХ, ХТО ЗАГРУЗНУВ У ГРІХАХ ВІДКРИТИХ, ЯКЩО ЩЕ НЕ СКЛАДНІШИМ… А ДУМАЄТЬСЯ, ЩО ВСЕ НІЧОГО.

Вас може зацікавити

Предстоятель: Життя – це головний талант, який маємо від Бога

Редактор Головний

Чому такою важливою є молитва

Редактор Головний

Ранкове богослужіння у понеділок першого тижня Великого посту в кафедральному соборі

Редактор Головний