3.9 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини Календар

29 січня 2024 року – календар з повчанням

Cедмиця 35 після П’ятидесятниці Посту немає.
Поклоніння чесним веригам ап. Петра. Мчч. Спевсипа, Єлевсипа, Мелевсипа, Леоніли і з ними Неона, Турвона та Іовіли (161–180). Мч. Данакта читця (II). Свт. Гонората, єп. Арльського (429). Прав. Максима, ієрея Тотемського (1650). Сщмч. Іоанна Петтая пресвітера (1919) .

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Євр. 8:7-13 (зач. 319); Євр. 9:8-10,15-23 (зач. 321). Єв.: Мк. 8:11-21 (зач. 33) і за вівторок під зачало; Мк. 8:22-26 (зач. 34).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Плив Господь з учнями на інший бік моря, а вони забули взяти хлібів, і мали з собою тільки один хліб, і стали думати, як тут їм бути. Знаючи їхні думки, Господь нагадав про насичення чотирьох і п’яти тисяч народу, підвівши їх тим до твердої надії, що поруч із Ним не вмруть з голоду, хоч би й жодного хліба не мали. Скільки тривог наводить іноді на кожного думка про невідоме майбутнє! Заспокоєння від цих тривог одне – надія на Господа, а оживлення і зміцнення [її] почерпається з розумного розгляду того, що вже було з нами і з іншими.

 

Не знайдеться жодна людина, яка б у житті своєму не зазнала несподіваного порятунку від біди або несподіваних поворотів її життя на краще. Спогадами про такі випадки й оживляй душу свою, коли почнуть мучити її похмурі думки про те, що робити. Бог усе влаштує на краще і тепер, як бувало раніше. Покладися на Нього; ще перед порятунком від біди, Він пошле тобі благодушність, за якої і не помітиш біди своєї. “Того, хто покладається на Господа, огортає милість” (Пс.31:10). Розглядай приклади цього у Святому Письмі, у житіях святих, у своєму житті й житті знайомих твоїх і побачиш, як у дзеркалі, наскільки “близький Господь до всіх, хто прикликає Його” (Пс.144:18). І страх за долю свою не збурить душі твоєї.

Вас може зацікавити

МИТР. АНТОНІЙ (ПАКАНИЧ) ПРО ПРАВОСЛАВ’Я, КИРИЛИЦЮ, УКРАЇНУ ТА ЄВРОПУ

Редактор Головний

2 лютого 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

29 листопада 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний