19.6 C
Lutsk
Субота, 22 Червень, 2024
Відео Всі новини УПЦ

Любов без Бога є лише комерцією — Блаженніший Митрополит Онуфрій

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в день Собору новомучеників та сповідників Єкатеринославських, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За словами Предстоятеля, святі угодники, які зреклися земного заради служіння Богові, своїм прикладом закликають нас, щоб ми у своєму житті старалися йти, нехай маленькими кроками, шляхом до Неба.

«Ця дорога в Небо описана у Святому Євангеліє, — наголосив він. — Якщо ми будемо розсудливими і спиратимемося на Євангеліє, будемо його читати, налагоджувати життя за ним, то будемо йти — хто швидше, хто повільніше — в Царство Боже, де знаходяться всі святі».

Як зауважив Архіпастир, Божественний Закон, за яким ми маємо прагнути жити, виражається у заповідях любові: любові до Бога — «Возлюби Господа, Бога свого, усім серцем своїм, і всією душею своєю, і всім своїм розумом, і з цілої сили своєї!» (Мк. 12: 30) — і любові до ближнього — «Возлюби свого ближнього, як самого себе» (Мк. 12: 31).

«Без любові до Бога ми не можемо любити ближнього, тому що джерело любові є Бог, — підкреслив Його Блаженство. — Якщо я порвав зв’язок із цим джерелом, то не маю сили любові».

Якщо наша любов — без Бога, то це є суто комерція, як відзначив Блаженніший владика та пояснив: коли ми робимо комусь добро, але з надією, що у відповідь отримаємо ще більше, то це не любов.

«А коли людина любить Бога, то отримує від Нього таку силу, що може любити Бога жертовно, не чекаючи нічого навзаєм. Ця жертовна любов врятує кожну людину і весь світ», — додав він.

У підсумок Блаженніший Митрополит Онуфрій побажав: «Нехай Господь допомагає нам, дорогі брати і сестри, щоб ми уподібнювалися нашим усім святим і зокрема сповідникам Єкатеринославським, щоб ми йшли дорогою любові, дорогою смирення, дорогою молитви, яка веде людину на небо во спасіння в Іісусі Христі Господі нашому».

Вас може зацікавити

25 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл провів духовні бесіди у кафедральному соборі

Редактор Головний

5 травня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний