18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Календар

31 січня 2024 року – календар з повчанням

Cедмиця 35 після П’ятидесятниці Пісний день.
Свтт. Афанасія (373) і Кирила (444), архієпископів Александрійських. Прп. Маркіана Кірського (близько 388). Прпп. схимника Кирила і схимниці Марії (близько 1337), батьків прп. Сергія Радонезького. Прп. Афанасія Сяндемського, Вологодського (1550). Прав. Афанасія Наволоцького (ХVI–ХVII). Сщмч. Михаїла Каргополова пресвітера (1919); сщмч. Євгенія Ісадського пресвітера (1930); сщмчч. Володимира Зубковича, Миколая Красовського, Сергія Лебедєва, Олександра Русинова пресвітерів (1938).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Євр. 10:1-18 (зач. 323); Свтт.: Євр. 13:7-16 (зач. 33). Єв.: Мк. 8:30-34 (зач. 36); Свтт.: Мф. 5:14-19 (зач. 11).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Запросивши слідувати за собою з хрестом, Господь вказує при цьому цей шлях, усуваючи головні до нього перешкоди не зовнішні, а внутрішні, які вкорінені в серці людському. Хочеш –  наче каже Він – іти слідом за Мною, то, по-перше, не шкодуй себе, бо хто шкодуватиме себе, той занапастить себе; по-друге, не зв’язуйся любов’ю до майна, бо “що користі людині, коли вона набуде цілого світу, а душі своїй зашкодить?” (Мк.8:36). По-третє, не соромся того, що скажуть або як дивитимуться на тебе інші: “бо хто посоромиться Мене і Моїх слів у роді цьому перелюбному й грішному, того посоромиться і Син Людський, коли прийде у славі Отця Свого зі святими ангелами” (Мк.8:38).

 

Саможаління, користолюбство і [хибний] сором перед людьми – головні ланцюги, якими утримується людина в житті небогоугодному, на шляху пристрастей і гріха. Вони – головні перешкоди до навернення грішника; вони ж – головний предмет духовної боротьби в людині, яка кається і яка почала вже приносити плоди покаяння. Поки ці нитки не відрізані, життя християнське в нас ненадійне, сповнене спотикань і падінь, якщо не завжди зовнішніх, то внутрішніх. Ось і придивися кожен до себе гарненько, і якщо є щось у собі зі сказаного – подбай про те, щоб зректися того, інакше не сподівайся піднятися до досконалості у Христі, хоч зовні будеш і дуже справний.

Вас може зацікавити

Помер від важких поранень у госпіталі: клірики єпархії звершили Чин похорону 31-річного воїна

Редактор Головний

Церковні богослужіння – це не тільки традиції, і вони не головне

Редактор Головний

10 вересня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний