25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Всі новини Календар

29 серпня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 13 після П’ятидесятниці. Посту немає.
Післясвято Успіння Пресвятої БогородиціПеренесення з Едеси до Константинополя Нерукотворного Образа (Убруса) Господа Iісуса Христа (944). Мч. Діомида лікаря (298). Прп. Херимона Єгипетського (IV). Мчч. З3-х Палестинських. Мч. вел. кн. Константина (1714) (Румун.). Сщмч. Олександра Соколова пресвітера, прмц. Анни Єжової, мч. Якова Гортинського (1937). Феодорівської (1239) і «Торжество Пресвятої Богородиці» (Порт-Артурської) (1904) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Образу: Кол. 1:12-18 (зач. 250).; 2Кор. 8:16-9:5 (зач. 187). Єв.: Образу: Лк. 9:51-56,10:22-24 (зач. 48).; Мк. 3:13-19 (зач. 12 – за вівторок під зачало).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Обрав Господь апостолів, “щоб з Ним були, і щоб посилати їх на проповідь, і щоб вони мали владу зцілювати від хвороб і виганяти бісів” (Мк.3:14-15). І всякий християнин обраний, і обраний на подібні ж справи, а саме: бути з Господом безперервною пам’яттю про Нього і усвідомленням Його всюдиприсутності, проповідуванням і виконанням Його заповідей і готовністю сповідувати віру свою в Нього. У тому колі, де відбувається таке сповідання, воно буде гучною проповіддю для тих, хто чує.

 

Усякий християнин має владу лікувати недуги, не чужі, а свої, і не тілесні, а душевні, тобто гріхи та гріховні звички; виганяти бісів, відрізуючи злі помисли, які вони вселяють, і погашаючи збудження пристрастей, які вони розпалюють. Роби так і будеш апостолом, виконавцем того, на що ти обраний Господом, виконавцем свого посланництва. Коли досягнеш успіху спочатку в усьому цьому, тоді, можливо, Господь призначить тобі й особливе посольство – спасати інших, після того, як врятуєш себе, і допомагати тим, хто піддасться спокусам, після того, як сам пройдеш усі спокуси, усі проби в добрі та злі. Але твоя справа – над собою трудитися: на це вже ти обраний; інше ж у руках Божих. Той, хто смиряється, буде піднесений (Мф.23:12, Лк.14:11).

Вас може зацікавити

15 цитат Блаженнішого Митрополита Онуфрія про піст

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті 40 мучеників Севастійських

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив святкування з нагоди престольного свята Свято-Вознесенського храму с. Копачівка

Редактор Головний