20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Календар

29 липня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 7-ма після П’ятидесятниці. Глас 5.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Афіногена єпископа і десяти учнів його (бл. 311).

Мч. Павла и мцц. Алевтини (Валентини) і Хіонії (308). Мчч. Антіоха лікаря (IV). Пам’ять святих отців IV Вселенського Собору (451). Мц. Іулії діви (бл. 440 або 613).

Блж. Матрони Анемнясевської, спов. (1936). Cщмч. Якова, архієп. Барнаульського, і з ним сщмчч. Петра І Іоанна пресвитерів, прмч. Феодора (1937). Прмч. Ардаліона (1938).

Чирської (Псковської) ікони Божої Матері (1420).

Євангельські Читання

1 Кор., 134 зач., V, 9 – VI, 11. Мф., 56 зач., XIII, 54-58.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Назореї не повірили слову Господа у тому, що, живучи серед інших, Він не мав у своєму зовнішньому становищі світлості, яка би мимоволі викликала повагу.

Ми знаємо, хто Він, говорили вони, бути такого не може, щоби у Ньому було щось таке надзвичайне. Це, втім, не спонукало Господа прийняти переконливу зовнішність, але і Сам Він простий у зовнішності, і апостоли потім також тримали себе, а потім і всі істинні їх наслідники і послідовники бути такими же. Чому так?

Тому, що не можна винайти такої зовнішньої світлості, яка би повністю відповідала світлу життя Христа Ісуса. І визнано, що краще мати зовнішність найнижчої ціни, щоб вона собою не загороджувала внутрішнього. Хто має очі, дивись просто на це останнє, не зосереджуючи уваги своєї на першому. Св. ап. Павло висловився так: “Скарб це ми носимо у глиняному посуді”.Якби поглянути би на те, якої зовнішності ті люди, перед якими ми тепер благоговіємо і яких просимо у молитвах, ми би очам своїм не повірили: такими вони були простими. Але і до цих пір той, хто пізнає, що таке життя у Христі Ісусі, покидає зовнішність і весь поринає в своє внітрішнє.

Тому сама собою перша падає, а остання підноситься і росте. Навіть у багатьох буває так, що ніхто і не помічає цієї світлості внітрішньої, навіть і той, хто нею володіє. Зле око людське; йому і не показують істинно-хорошого, поки воно може зашкодити йому.

Вас може зацікавити

16 січня 2020 року – православний календар

Редактор Головний

1 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

16 березня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний