Седмиця 7-а після Пасхи. Троїцька батьківська субота. Глас 6. |
Посту немає.
|
Прп. Віссаріона, чудотворця Єгипетського (IV-V). Прп. Іларіона Нового, з обителі Далматської (845). Прмцц. дів Архелаї, Фекли та Сосанни (293). Свт. Іони, єп. Великопермського (1470). Прп. Паїсія Углицького (1504). Прп. Іони Климецького (1534).
Прп. Рафаїла спов. (1957).
Пименівської ікони Божої Матері (принесена до Москви в 1387). Табинської, “Знамення” Курської-Корінної та Пустинно-Глинської “Різдва Богородиці” ікон Божої Матері.
Євангельські Читання
Діян., 51 зач., XXVIII, 1-31. Ін., 67 зач., XXI, 15-25. За упокій: 1 Кор., 163 зач., XV, 47-57. Ін., 21 зач., VI, 35-39.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Ніхто не полінується помянути своїх батьків; але поминати треба і всіх правосланих християн, і не в цей день тільки, а у всякий час, на всякій молитві. Самі там будемо, і будемо потребувати молитви цієї, як бідний кусок хліба та чаші води.
Пам’ятай, що молитва про померлих і сильна загальністю – тим, що іде від лиця всієї Церкви. Церква дихає молитвою. Але як у природньому порядку, при вагітності мати дихає, а сила дихання переходить і на дитя, так і в благодатному порядку Церква дихає загальною всіх молитвою, а сила молитви переходить і на померлих, які були у лоні Церкви, що складається з живих та померлих, тих, хто воює та святкує.
Не полійнуся ж на всякій молитві щиро поминати всіх відійшовших отців та братів наших. Це буде від тебе їм милостинею.