Седмиця 3-тя після П’ятидесятниці. Глас 1. Петрів піст. |
Дозволяється олія.
|
Апостола Іуди, брата Господнього (біл. 80). Свт. Іова, патріарха Московського і всієї Русі (1607). Святителя Іоанна (Максимовича) архиєпископа Шанхайського та Сан-Франциського, Чудотворця (1966).
Мч. Зосіми (біл. 89-117). Прп. Паїсія Великого (V). Прп. Іоаннасамітника (VI). Прп. Варлаама Пінежського, Важського, Шенкурського (1462). Прп. Паїсія Хілендарського, Болгарського (XVIII) (Болг.).
Євангельські читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Ще апостолам Господь казав, що якщо якесь місто їх не прийме, і слів слухати не буде, то ” відрадніше буде землі Содомській і Гоморській в день суду, аніж місту тому”.
А що буде за неслухання слів Божественного Одкровення? Нашій безвідрадності не буде міри. Після стількох чуттєвих доказів не вірити істині Божій. Це являється тим самим що називається хула на Духа Святого, і богохульство.
Але ж ми і не красніємо від цього. Деякі розумники втішають нас: “Який суд! Тільки родитись ще раз доведеться”. Іншому книжники толкують: “Кого судити? Усі атоми: розпадуться і всьому кінець”.
Але прийде, друзі, час смерті; розлетяться ці мрії, як привиди, і реальність постане перед нами у всій своїй невловимості. Що тоді?…
Бідний наш час! Ворог став все хитріше губити наші душі. Знає що страх смерті та суду найсильніший засіб до отверезіння душі,- та турбується різними засобами розігнати його, і виходить у нього.
Але погасни цей страх, відійде страх Божий, а без страху Божого совість стає мовчазною.
І стала пустою душа, стала хмарою безводною, яка носиться вітрами різних вчень і поривами страсті.