25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Календар

2 липня 2019 року

Седмиця 3-тя після П’ятидесятниці. Глас 1.
Петрів піст.
Дозволяється олія.

Совершается служба с полиелеемАпостола Іуди, брата Господнього (біл. 80). Совершается служба с полиелеемСвт. Іова, патріарха Московського і всієї Русі (1607). Совершается служба с полиелеемСвятителя Іоанна (Максимовича) архиєпископа Шанхайського та  Сан-Франциського, Чудотворця (1966).

Мч. Зосіми (біл. 89-117). Прп. Паїсія Великого (V). Прп. Іоаннасамітника (VI). Прп. Варлаама Пінежського, Важського, Шенкурського (1462). Прп. Паїсія Хілендарського, Болгарського (XVIII) (Болг.).

Євангельські читання

Утр. – Ин., 67 зач., XXI, 15-25 . Лит. – Рим., 95 зач., VII, 14 – VIII, 2. Мф., 35 зач., X, 9-15. Ап.: Иуд., 77 зач., I, 1-10. Ин., 48 зач. (от полу́), XIV, 21-24.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Ще апостолам Господь казав, що якщо якесь місто їх не прийме, і слів слухати не буде, то ” відрадніше  буде землі Содомській і Гоморській в день суду, аніж місту тому”.

 

А що буде за неслухання слів Божественного Одкровення? Нашій безвідрадності не буде міри. Після стількох чуттєвих доказів не вірити істині Божій. Це являється тим самим що називається хула на Духа Святого, і богохульство.

 

Але ж ми і не красніємо від цього. Деякі розумники втішають нас: “Який суд! Тільки родитись ще раз доведеться”.  Іншому книжники толкують: “Кого судити? Усі атоми: розпадуться і всьому кінець”.

 

Але прийде, друзі, час смерті; розлетяться ці мрії, як привиди, і реальність постане перед нами у всій своїй невловимості. Що тоді?…

 

Бідний наш час! Ворог став все хитріше губити наші душі. Знає що страх смерті та суду найсильніший засіб до отверезіння душі,- та турбується різними засобами розігнати його, і виходить у нього.

 

Але погасни цей страх, відійде страх Божий, а без страху Божого совість стає мовчазною.

І стала пустою душа, стала хмарою безводною, яка носиться вітрами різних вчень і поривами страсті.

 

Вас може зацікавити

15 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

12 грудня 2022 року – православний календар

Редактор Головний

8 жовтня 2020 року – православний календар

Редактор Головний