9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Всі новини Календар

28 вересня 2022 року – календар з повчанням

Післясвято Воздвиження Хреста. Вмч. Никити (близько 372).

Знайдення мощей свт. Акакія спов., єп. Мелітинського (III). Мчч. Максима, Феодота, Аскліади (Аскліпіодоти) (305–311). Мч. Порфирія (361). Знайдення мощей первомч. архідиякона Стефана (415). Свт. Іосифа, єп. Алавердського (570) (Груз.). Прп. Філофея пресвітера, у Малій Азії (Х). Свт. Симеона, архієп. Солунського (1429). Сщмч. Іоанна пресвітера і прмц. Євдокії (1918); сщмчч. Андрія, Григорія, Григорія, Іоанна пресвітерів (1921); прп. Ігнатія спов. (1932); сщмчч. Іоанна, Якова, Петра, Миколая пресвітерів і Миколая диякона, прмц. Марії і мц. Людмили (1937).

Новоникитської ікони Божої Матері (372).

Євангельські Читання

Гал., 214 зач., VI, 2-10. Мк., 29 зач., VІІ, 14-24. Вмч.: 2 Тим., 292 зач., II, 1-10. Мф., 36 зач., X, 16-22.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“З серця виходять лихі думки, душогубства, перелюби, розпуста, крадіж, неправдиві свідчення, богозневаги”. Тут перераховані ходячі гріхи, але і всі інші, великі та малі, які виходять з серця, і вид, у якому вони виходять, – помисли злі.

 

Перше насіння зла впаде на думку зробити те і те. Чому і як впаде? Частину цих впадінь можна пояснити законами сполучень ідей та образів, але тільки частину. Інша більш значна частина відбувається від роздратування пристрастей. Коли пристрасть живе у серці, то не може не вимагати задоволення. Ця вимога виявляється через позив на те та інше; з позивом ж з’єднаний предмет той чи інший. Звідси і думка: “а ось що треба зробити”.

 

Тут те ж відбувається, що, наприклад, при голоді: хто відчув голод, відчуває позив на їжу; з позивом приходить на думку і сама їжа; звідси – дістати те або те і з’їсти. Третя, можливо, більш об’ємна частина виходить від нечистих сил. Ними переповнене повітря, і вони стаями знаходяться біля людей, і всякий по роду своєму розсіває навколо себе дію на дотик до лиця. Зле летить від них, як іскри від розпеченого заліза. Де зручно прилаштуватися, там і залишається іскра, і з нею і думка про злу справу.

 

Цим, а не чимось іншим, можна пояснити помисли злі, які зароджуються невідомо чому. Закон один: прийшов злий помисл – відкинь та справі кінець. Не відкинеш у першу хвилину, в другу буде складніше, в третю – ще складніше, а тут і не помітиш, як народиться співчуття, бажання, вирішення і засоби з’являться… ось гріх і під руками. Перше противлення злим помислам – тверезість та бодрість з молитвою.

Вас може зацікавити

18 лютого 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Царство Небесне: де воно і як туди потрапити?

Редактор Головний

Святитель Миколай навчає нас берегти чистоту віри — Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний