Седмиця 11-а після П’ятидесятниці. Глас 1. На трапезі дозволяється риба. |
Дозволяється риба.
|
Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.
Ікони Софії, Премудрості Божої (Новгородської). Шановані ікони Успіння Божої Матері: Києво-Печерської (1073), Бахчисарайської (XV), Овинівської (1425), Псково-Печерської (1472), Семигородної (XV), Пюхтицької (XVI). Ікон Божої Матері: Ацкурської (I), Цилканської (IV), Володимирської-Ростовської (XII), Моздоцької (XIII), Гаєнатської (XIII), Чухломської (XIV), Сурдезької (1530), Тупичевської (XVII), Влахернської.
Євангельські Читання
Утр. – Лк., 4 зач., I, 39-49, 56. Літ. – Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
У Євангелії, яке сьогодні ми чули у храмах, є такі слова: “Марія ж обрала
благу частку” (Лк. 10, 42)
Успіння Божої Матері показує благий кінець цього вибору. Сам Спаситель в успінні Її прийняв у руки Свої Її душу. Того ж будуть достойні і багато святих; теж саме зустрінуть у різних видах та ступенях і всі, хто вибере благу частину.
У час обрання тільки прозріває цей кінець, а деякою мірою навіть попередньо відчувається; але потім праця, боротьба і примушення себе ідуть одні за іншими і затьмарюють вибраний шлях.
Провідною зіркою залишається благий кінець благої частини. Це теж саме, що вогник, який далеко світиться для мандрівника, якого застала ніч. Сподівання – це збудник енергії , підтримувач терпіння та постійності у розпочатій справі, а саме воно міцне вірою. За вірою вибирають, сподіванням бувають твердими у вибраному, а терпінням досягають благого кінця.