13.5 C
Lutsk
Четвер, 13 Червень, 2024
Всі новини Календар

28 грудня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 28-а після П’ятидесятниці. Глас 2.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Совершается служба с полиелеемСщмч. Іларіона, архієп. Верейського (1929). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Єлевферія, матері його мц. Анфії і мч. Корива єпарха (бл. 117-138). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Павла Латрійського (955). Совершается служба на шестьСвт. Стефана спов., архієп. Сурозького (VIII). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСобор Кримських святих. Прав. Димитрія Горського (1828). 

Мч. Єлевферія кувікуларія (IV). Прп. Парда пустельника (VI). Прп. Трифона Печензького, Кольського (1583). Собор Кольських святих.

Сщмчч. Олександра і ВасиліяВікторина пресвітерів (1937).

Євангельські  Читання

2 Тим., 297 зач., III, 16 – IV, 4. Мк., 34 зач., VIII, 22-26 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ВИФСАЇДСЬКОГО СЛІПОГО ГОСПОДЬ НЕ РАПТОМ ЗЦІЛИВ, АЛЕ СПОЧАТКУ НЕ ПОВНІСТЮ, А ПОТІМ ПОВНІСТЮ, ТОЖ ВІН СТАВ БАЧИТИ ВСЕ ЯСНО. ДЛЯ ЧОГО ГОСПОДЬ ТАК ЗРОБИВ, ЙОМУ ЄДИНОМУ ВІДОМО.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

МИ ВЖЕ ВІЗЬМЕМО ЗВІДСИ ТАКУ ДУМКУ: ЯКЩО ВВАЖАЛОСЯ ПОТРІБНО ЗЦІЛИТИ ТІЛЕСНИЙ ЗІР ПОСТУПОВО, ТО ТИМ БІЛЬШЕ ТАКА ПОСТУПОВІСТЬ НЕОБХІДНА ДЛЯ ПРОСВІТЛЕННЯ ОЧЕЙ РОЗУМУ НАШОГО. ТАК ВОНО І БУЛО.

 

У ПАТРІАРХАЛЬНИЙ ПЕРІОД  БОГООДКРОВЕННЕ НАПОУМЛЕННЯ ЛЮДЕЙ БУЛО НЕ СКЛАДНИМ У ПЕРІОД ПІДЗАКОННИЙ, ВОНО СТАЛО СКЛАДНІШИМ ТА ДЕТАЛЬНІШИМ; У НАШ ХРИСТИЯНСЬКИЙ ПЕРІОД ВОНО ЩЕ ДЕТАЛЬНІШЕ ТА РОЗВИНЕНІШЕ; АЛЕ ХІБА ЦЕ КІНЕЦЬ?

 

НА ЗЕМЛІ ВИЩОГО НЕ ЧЕКАЙ, А НА ТОМУ СВІТІ БУДЕ. ДВА СВ. АПОСТОЛИ ПЕРЕКОНАЛИ НАС У ЦЬОМУ, СВ. ІОАНН ТА СВ. ПАВЛо. НИНІ БАЧИМО ВСЕ ніби КРІЗЬ ТЬМЯНЕ СКЛО, А ТОДІ ВСЕ ПОБАЧИМО ЯСНО. АЛЕ І ТАК БУДУТЬ СТУПЕНІ РОЗУМОВОГО ПРОСВІТЛЕННЯ, БО ОБЛАСТЬ БАЧЕННЯ БОЖОГО БЕЗМЕЖНА.

НА ЗЕМЛІ Ж ОДКРОВЕННЯ БОЖЕ ВЖЕ ЗАВЕРШЕНЕ; НІЧОГО І МРІЯТИ ПРО ВИЩЕ; ВСЕ МАЄМО, ЩО ПОТРІБНО; ЗРОЗУМІЙ ЦЕ ТА ЖИВИ ТИМ.

 

ХРИСТИЯНСЬКЕ ОДКРОВЕННЯ ПОПЕРЕДУ НЕ ОБІЦЯЄ НОВОГО ОДКРОВЕННЯ, АЛЕ ТІЛЬКИ ТЕ, ЩО ЄВАНГЕЛІЄ БУДЕ ВІДОМИМ У ВСЬОМУ СВІТІ І ЩО ЦЯ ПОВСЮДНІСТЬ ТА ЗАГАЛЬНІСТЬ ВЕДЕННЯ ЄВАНГЕЛІЄ Є МЕЖЕЮ БУТТЯ СПРАВЖНЬОГО ПОРЯДКУ РЕЧЕЙ. ТОДІ ВІРА ОСЛАБНЕ, ЛЮБОВ ВИЧЕРПАЄТЬСЯ, ЖИТТЯ СТАНЕ ТУГОЮ, – І ДОБРОТА БОЖа ПОКЛАДЕ КІНЕЦЬ СВІТУ.

Вас може зацікавити

30 березня – день пам’яті прп. Олексія, чоловіка Божого

Редактор Головний

16 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

29 березня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний