Неділя 4-а після П’ятидесятниці. Глас 3. |
Посту немає.
|
Безсрібників Косми і Даміана, що в Римі постраждали (284).
Мч. Потита (II). Прп. Петра патрикія (854). Прав. Ангеліни, деспотиси Сербської (XVI). Перенесенння мощей свт. Арсенія, єп. Тверського (1483). Прпп. Тихона, Василія і Никона Соколовських (XVI). Прмчч. Неофіта, Іони, Неофіта, Іони і Парфенія Ліпсійських. Собор преподобних отців Псково-Печерських. Собор Тверських святих.
Сщмч. Аркадія пресвітера (1918). Сщмч. Олексія диякона (1942).
Евангельські Читання
Утр. – Єв. 4-е, Лк., 112 зач., XXIV, 1-12. ЛІт. – Рим., 93 зач., VI, 18-23. Мф., 25 зач., VIII, 5-13. Безср.: 1 Кор., 153 зач., XII, 27 – XIII, 8. Мф., 34 зач. (від полу́), X, 1, 5-8 .
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Яка віра сотника! Здивувала Самого Господа. Сутність її у тому, що він сповідував Господа Богом усяких, всемогущим владикою і повелителем усього сущого;тому-то і просив: тільки скажи слово і отримає зцілення юнак мій. Вірую,що все Тобі підвладне і все слухається помаху Твого.
Такої ж віри і від усіх вимагав Господь; така ж вимагається і від нас. У кого є така віра, той ні в чому не має потреби і що не просить, все отримує.Так заповідав Сам Господь. О, коли би і нам потрапити хоча би на слід такої віри! Але і вона є даром, і дару цього також треба просити і просити з вірою.Будемо же просити її, принаймні з почуттям потреби у ній, просити постійно, допомагаючи у той же час її розкриттю у нас відповідними роздумами, а більш за все покорою заповідям Божим.