19.5 C
Lutsk
Понеділок, 4 Липень, 2022
Всі новини УПЦ

26 травня 2022 року – календар з повчанням

Мц. Гликерії діви і з нею мч. Лаодикія, стража темничного (близько 177).

Мч. Олександра Римського (284–305). Свт. Павсикакія, єп. Синадського (606). Свв. Георгія спов. з жінкою Іриною і чадами (IХ). Прп. Євфимія Іверського (1028) (Груз.). Прав. Гликерії діви, Новгородської (1522). Перенесення мощей прмч. Макарія, архім. Овруцького, Канівського, ігумена Пінського, Переяславського чудотворця (1688). Сщмчч. Василія, Олександра і Христофора пресвітерів, прмч. Макарія і мч. Сергія (1922). Новомчч. Черкаських (XX).

Межиріцької ікони Божої Матері (XVI) (перехідне святкування в четвер 5-ї седмиці після Пасхи).

Євангельські Читання

Діян., 35 зач., ХІV, 20-27. Ін., 35 зач., ІХ, 39 – Х, 9.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“І сказав Іісус: на суд прийшов Я у світ цей, щоб незрячі побачили, а зрячі стали сліпими”. Незрячі – це простий народ, який у простоті серця вірує Господу; а зрячі – це тодішні книжники, вчені, які через гордість розуму і самі не вірували, і народу докоряли.

 

Розумники наші себе вважають зрячими, і тому що вважають себе такими, цураються віри у Господа, якої міцно тримаються прості серцем та розумом. І виходить, що по істині Господній – сліпі вони, а народ бачить. Вони точно як ті птахи, які бачать вночі, а вдень не бачать. Істина Христова їм темна, а противне цій істині – брехня, їм здається ясною; тут вони у своїй стихії.

 

Як це не очевидно, а все ж вони готові запитати: “невже і ми сліпі?” Нічого приховувати: сліпі. А оскільки сліпі зі своєї вини, то гріх сліпоти і невідання на вас лежить. Можете бачити, але не хочете, полюбивши обманливу, але чарівну брехню.

Вас може зацікавити

Сьогодні Православна Церква вшановує пам’ять Святого великомученика Димитрія Солунського

Редактор Головний

Чому великомучениця Варвара зображується на іконах з чашею в руці

Редактор Головний

Оголошується збір на допомогу медпрацівникам в умовах епідемії

Редактор Головний