30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Всі новини Календар

25 травня 2022 року – календар з повчанням

Віддання свята Преполовіння П’ятидесятниці.

Свт. Єпіфанія, єп. Кіпрського (403). Свт. Германа, патр. Константинопольського (740).

Свтт. Савина, єп. Кіпрського (V), та Полувія, єп. Рінокірського (V). Прп. Діонісія Радонезького (1633). Мч. Іоанна Валаха (1662) (Румун.). Прославлення сщмч. Єрмогена, патр. Московського і всієї Русі, чудотворця (1913). Сщмч. Петра пресвітера (1937); мц. Євдокії (1938). Друге знайдення мощей прав. Симеона Верхотурського (1992). Собор преподобних отців Молченських.

Євангельські Читання

Діян., 32 зач., XІІІ, 13-24. Ін., 18 зач., VI, 5-14. Свтт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Мф., 11 зач., V, 14-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Учні говорили Господу, щоб відпустив народ купити собі брашна у селах, але Господь сказав їм: “не треба їм іти; ви дайте їм це”. Це було перед чудом наситнення п’яти тисяч народу, крім жінок та дітей, п’ятьми хлібами та двома рибами.

 

Подія, що мала особливе значення у життя Господа, дає нам такий урок. Народ – образ людства, голодного та що чекає істини. Коли Господь сказав апостолам: “ви дайте їм це”, то цим передбачив їх майбутнє служіння роду людському – наситити його істиною. Апостоли зробили цю справи для свого часу; для наступних же часів передали це служіння пастирству через приємтсво.

 

І до нинішнього пастирства лунає мова Господа: “дайте ви їсти народу вашому”. І пастирство повинно на совісті своїй тримати обов’язок – наситити народ істиною. У церкві повинна іти безугавано проповідь слова Божого. Пастирство, що мовчить, – що це за пастирство? А воно багато мовчить, через міру мовчить. Але не можна сказати, щоб це відбувалося від того, що немає віри у серці. Так, одне непорозуміння, дурний звичай. Усе ж це не виправдовує його.

Вас може зацікавити

3 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 березня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Напередодні неділі 14-ої після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив всенічну у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний