19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

26 січня 2024 року – календар з повчанням

Cедмиця 34 після П’ятидесятниці Пісний день.
Мчч. Єрмила і Стратоника (близько 315). Мч. Петра Анійського (309–310). Прп. Якова, єп. Нізибійського (350). Прп. Іринарха, затворника Ростовського (1616). Прп. Єлеазара Анзерського (1656).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Євр. 7:18-25 (зач.317); Прпп.: Рим. 8:28-30 (зач. 99). Єв.: Лк. 21:37-22:8 (зач. 108); Прпп.: Лк. 6:17-23 (зач. 24).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Увійшов сатана в Іуду і навчив його, як зрадити Господа: той погодився і зрадив. Увійшов сатана тому, що були відчинені для нього двері. Внутрішнє наше завжди замкнене; Сам Господь стоїть зовні і стукає, щоб відчинили. Чим же воно відчиняється? Співчуттям, схильністю, згодою. У кого все це хилиться на бік сатани, у того він і входить; у кого, навпаки, все це хилиться на бік Господа, у того входить Господь. Що входить сатана, а не Господь, у цьому винна сама людина. Не допускай сатані угодних думок, не співчувай їм, не налаштовуйся за навіюванням їхнім, і не погоджуйся на них, – сатана походить-походить близько, та й відійде: адже йому ні над ким не дано влади.

 

Якщо ж заволодіває він кимось, то тому, що той сам себе віддає йому в рабство. Початок усьому злу – думки. Не допускай поганих думок і назавжди зачиниш тим двері душі твоєї для сатани. А що думки приходять недобрі – що ж робити; без них нікого немає на світі, і гріха тут ніякого немає. Прожени їх, і всьому кінець; знову прийдуть, знову прожени – і так все життя. Коли ж приймеш думки і станеш ними займатися, то не дивно, що і співчуття до них з’явиться; тоді вони стануть ще невідв’язнішими. За співчуттям підуть погані наміри то на ті, то на інші недобрі справи.

 

Невизначені наміри визначаться потім прихильністю до одного якогось; починається вибір, згода і рішучість – ось і гріх усередині! Двері серця відчинені навстіж. Як тільки згода відбувається, вскакує всередину сатана, і починає тиранити. Тоді бідна душа, як невільник або як в’ючна тварина, буває гнана і стомлюється у скоєнні неналежних справ. Не допусти вона поганих думок – нічого б такого не було.

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій освятив іконостас та розпис храму в селі Замличі Локачинського благочиння

Редактор Головний

28 вересня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У селі Бережниця на Волині попрощалися із Героєм України

Редактор Головний