21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

25 січня 2024 року – календар з повчанням

Cедмиця 34 після П’ятидесятниці Посту немає.
Мц. Татіани і тих, що з нею в Римі постраждали (226–235). Мч. Мертія (284–305). Мч. Петра Авессаломіта (309–310). Прп. Євпраксії Тавенської (393). Свт. Савви, архієп. Сербського (1237). Прп. Мартиніана Білоєзерського (1483). Ікон Божої Матері, йменованих «Акафістна» та «Млекоживителька».

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Євр. 7:1-6 (зач. 315). Єв.: Лк. 21:28-33 (зач. 107).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Дивіться ж за собою, щоб ваші серця не обтяжувались об’їданням та пияцтвом і житейськими турботами, і щоб день той не настав для вас несподівано” (Лк.21:34). “День той”, тобто останній день світу або кожного з нас, приходить, як тать, і захоплює, як сітка; тому й наказує Господь: “тому пильнуйте у всякому часі, і моліться” (Лк. 21, 36).

 

А оскільки ситість і заклопотаність – перші вороги бдіння і молитви, то наперед ще вказано, щоб не допускати себе до обтяження їжею, питвом і печалями житейськими. Хто поїв, попив, повеселився, спати – виспався і знову за те саме, в того якому бути бдінню? Хто і день і ніч зайнятий одним житейським, тому чи до молитви? “Що ж, – скажеш, – робити? Без їжі не можна; і її треба добути. Ось і турбота”. – Та Господь не сказав: не працюй, не їж, не пий, а “нехай не обтяжиться серце ваше цим”. Руками працюй, а серце тримай вільним; їсти – їж, але не обтяжуй себе їжею; і вина випий, коли потрібно, але не допускай до збурювання голови і серця.

 

Відокрем зовнішнє твоє від внутрішнього і останнє постав справою життя твого, а перше – додатком: там будь увагою і серцем, а тут тільки тілом, руками, ногами й очима: “пильнуйте завжди і моліться”, щоб сподобитися безбоязно стати перед Сином Людським. Щоб сподобитися цього, треба тут ще, в житті своєму, стати перед Господом, а для цього один засіб – пильна молитва в серці, що звершується розумом. Хто так налаштується – на того не прийде “день той” несподівано.

Вас може зацікавити

У день Покрову Пресвятої Богородиці православна громада селища Цумань молитовно відзначила престольне свято

Редактор Головний

20 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Кілька слів про священство

Редактор Головний