19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Календар

25 лютого 2021 року – календар з повчанням

Седмиця  – загальна. Глас 4.
Посту немає.

Совершается служба с полиелеемІверської ікони Божої Матері (IX). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Мелетія, архієп. Антіохійського (381). Совершается служба с полиелеемСвт. Олексія, митр. Московського і всієї Росії, чудотворця (1378). Свт. Мелетія, архієп. Харківського (1840).

Прп. Марії , званої Марином, та батька її Євгенія (VI). Свт. Антонія, Патріарха Константинопольського (895). Прп. Мелетія Іпсенійського (XIX).

Євангельські Читання

Утр. – Богородиці: Лк., 4 зач., I, 39-49, 56, або свт.: Ів., 36 зач., X, 9-16. Лит. – 1 Ів., 69 зач., I, 8 – II, 6. Мк., 62 зач., XIII, 31 – XIV, 2. Богородиці: Флп., 240 зач., II, 5-11. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28. Свт.: Євр., 335 зач., XIII, 17-21. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

На що вчора навів нас Апостол, те нині прямо внушає нам Євангеліє: “Дивіться, пильнуйте, моліться, бо не знаєте, коли прийде той час. Отож, пильнуйте… щоб, прийшовши зненацька, не знайшов вас сплячими”. Треба чекати, і кожну мить тримати у думці, що ось-ось з’явиться Господь та засіяє як блискавка від одного кінця Землі до іншого.

Іншим думається, що можна це очікування Господа замінити очікуванням смерті. Добре і це, або хоч це. Але очікування Господнього пришестя – це одне, а очікування смерті – інше. Інша думка про одне та інше; інше й почуття, що народжується під дією однієї та іншої думки. Дня Господнього чекай, у який все закінчиться визначенням безповоротним. Після смерті все ще буде тривати час невирішеного стану; а день Господній все визначить на вічні віки, і закарбує так, що вже не чекай змін.

Чекав, говориш. І ще чекай. І все чекай. Але це, скажеш, отруїть усі радості. Не отруїть, а тільки вижене з порядків твого життя такі радості, які незаконно користуються цим ім’ям. Будеш і при цьому радіти, але тільки у Господі. І Господа чекати при такій радості можна, і якщо Господь застане тебе у цій радості, тільки похвалить.


Що означає “ходити в істині”? Значить, принявши істину в серці, так тримати себе у думках та почуттях, як вимагається істиною. Таким чином, що Бог є кругом і все бачить, – це є істина: хто прийме цю істину серцем та стане тримати себе – і внутрішньо, і зовнішньо – так, ніби перед ним був Сам Бог і все у ньому бачив, той буде і ходити в цій істині.

Що Бог все тримає, і що без Нього ми нічого не можемо успішно робити – це істина: хто прийме її серцем і стане у всьому, щоб не робив, звертатися у молитві за допомогою до Бога, і приймати все, що з ним би не сталося, як від руки Господньої, той буде ходити у цій істині. Що смерть кожну годину може нас похитнути, а після смерті відразу і суд Божий, це істина: хто прийме цю істину серцем і стане так жити, той буде ходити у цій істині. Так і щодо всякої іншої істини.

Вас може зацікавити

24 червня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

4 серпня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

2 березня 2022 року – православний календар

Редактор Головний