7.9 C
Lutsk
Неділя, 21 Квітень, 2024
Всі новини Календар

14 січня 2022 року – календар з повчанням

Глас 4.
Посту немає.

Совершается служба великому праздникуОбрізання Господа і Спаса нашого Іісуса Христа

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Василія Великого, архієп. Кесарії Каппадокійської (379).

Мч. Василія Анкірського (бл. 362). Св. Еміїии, матері свт. Василія Великого (IV). Свт. Афанасія Полтавського і Мгарського, чудотворця (1801)

Прмч. Єремії  (1918). Сщмчч. Платона, єп. Ревельського, і з ним Михаїла та Миколая пресвітерів (1919). Cщмчч. Олександра, архієп. Самарського, і з ним Іоанна, Олександра, Іоанна, ОлександраВ’ячеславаВасилія таЯкова пресвітерів (1938).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 36 зач., X, 9-16. Літ. – Обрізання: Кол., 254 зач., II, 8-12. Лк., 6 зач., II, 20-21, 40-52. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Літургія св. Василія Великого.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ОСКІЛЬКИ НОВИЙ РІК Є ПОЧАТКОМ ДНІВ РОКУ, ТО В ДЕНЬ ЦЕЙ НАЛЕЖИТЬ НАБРАТИ В ДУШУ ТАКИХ ПОМИСЛІВ, ПОЧУТТІВ ТА НАСТРОЇВ, ЯКІ МОГЛИ БИ, ЯК І ГОДИТЬСЯ ХРИСТИЯНИНУ, ЗАПРАВЛЯТИ ВСІМ ПОРЯДКОМ СПРАВ ЙОГО ПРОТЯГОМ РОКУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЦЕ МИ ТОДІ Ж ВІДРАЗУ ЗНАЙДЕМО, ЯК ТІЛЬКИ ВІЗЬМЕМО У ДУМКУ, ЩО Є НОВИЙ РІК І В ДУХОВНОМУ ЖИТТІ. У ДУХОВНОМУ ЖИТТІ НОВИЙ РІК Є, КОЛИ ХТОСЬ З ТИХ, ХТО ЖИВЕ У НЕЗАДОВОЛЕННІ, ПОЧИНАЄ РЕВНО ПРАЦЮВАТИ ТА ДУМАТИ ПРО СПАСІННЯ І ДОГОДЖАННЯ БОГУ: БО КОЛИ ХТО ЗВАЖУЄТЬСЯ НА ЦЕ, ТОДІ Й У НЬОГО ВСЕРЕДИНІ ТА ЗОВНІ ВСЕ ПЕРЕЛАШТОВУЄТЬСЯ ЗАНОВО ТА НА НОВИЙ ЛАД, – СТАРЕ ВІДХОДИТЬ І ВСЕ БУВАЄ ПО-НОВОМУ.

 

ЯКЩО У ТЕБЕ Є ЦЕ, – ПОНОВИ; А ЯКЩО НЕМАЄ – ВІДТВОРИ – І БУДЕ У ТЕБЕ НОВИЙ РІК. ДЛЯ ЦЬОГО Ж ПІДІЙДЕ І ГІДНЕ СВЯТКУВАННЯ ОБРІЗАННЯ ГОСПОДНЬОГО ТА ПАМ’ЯТІ СВ. ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО. СУТНІСТЬ СКАЗАНОГО ПРО ЗМІНИ ПОЛЯГАЄ У ТОМУ, ЩО ЛЮДИНА ПОЧИНАЄ З ЦЬОГО МОМЕНТУ ЖИТИ ЛИШЕ ДЛЯ БОГА ЗАДЛЯ СВОГО СПАСІННЯ, ТОДІ ЯК ПЕРЕД ТИМ ЖИЛА ЛИШЕ ДЛЯ СЕБЕ, ГОТУЮЧИ СЕБЕ НА ЗАГИБЕЛЬ.

 

ТУТ ПОКИДАЄ ВОНА ПОПЕРЕДНІ ЗВИЧКИ, ВСІ УТІХИ ТА ВСЕ, У ЧОМУ ЗНАХОДИЛА ЗАДОВОЛЕННЯ; ВІДСІКАЄ ПРИСТРАСТІ ТА ПОХОТНІ НАСТРОЇ ТА СПРИЙМАЄ СПРАВИ СТРОГОГО САМОВІДРЕЧЕННЯ. А ТАКІ ЗМІНИ ТОЧНО Є ТИМ, ЧИМ ЗА АПОСТОЛОМ МАЄ БУТИ ОБРІЗАННЯ СЕРЦЯ, ПРО ЯКЕ НАГАДУЄ ТА ДО ЯКОГО ЗОБОВ’ЯЗУЄ НАС СВЯТКУВАННЯ ОБРІЗАННЯ ГОСПОДНЬОГО, І ПРИКЛАДОМ ЯКОГО Є СВ. ВАСИЛІЙ ВЕЛИКИЙ.

 

ТАК УСІ ПРЕДМЕТИ, ЯКІ ТІСНЯТЬСЯ У СВІДОМОСТІ, В НОВИЙ РІК СХОДЯТЬСЯ У ОДНОМУ – ЦЕ ВНУТРІШНЄ ОНОВЛЕННЯ НАШЕ ЧЕРЕЗ ОБРІЗАННЯ СЕРЦЯ. ЯКЩО БЛАГОСЛОВИТЬ ГОСПОДЬ КОМУ НАЛАШТУВАТИСЯ У НОВИЙ РІК САМЕ ТАКИМ ЧИНОМ, ТОБТО НЕ ТІЛЬКИ ПОДУМАТИ ТАК, А Й У ЖИТТІ ЦЕ ВСЕ ЗАПРОВАДИТИ, ТОЙ НАЙДОСКОНАЛІШИМ ЧИНОМ ВІДСВЯТКУЄ ПО-ХРИСТИЯНСЬКИ НОВИЙ РІК ТА ПРИГОТУЄТЬСЯ ДО ХРИСТИЯНСЬКОГО ПРОВЕДЕННЯ ВСЬОГО РОКУ. НАСТУПНОГО РОКУ ЙОМУ ТРЕБА БУДЕ ТІЛЬКИ ПОНОВИТИ ТА ОЖИВИТИ ВСЕ ТЕ, ЩО БУЛО СПРИЙНЯТЕ НИНІ.

Вас може зацікавити

29 січня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Наслідуючи подвиг вмч. Феодора, віддаватимемо свою душу під Божу опіку, а не приносити в жертву пристрастям

Редактор Головний

Різдвяне вітання архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла. ВІДЕО

Редактор Головний