9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Всі новини Календар

24 жовтня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 21 після П’ятидесятниці. Посту немає.
Ап. Филипа, одного із семи дияконів (I). Прп. Феофана Начертанного спов., творця канонів, єп. Нікейського (близько 850). Мцц. Зінаїди та Філоніли (I). Прп. Феофана, посника Печерського, в Ближніх печерах (XII). Прп. Льва Оптинського (1841). Сщмчч. Філарета Великанова й Олександра Гривського пресвітерів (1918). Собор усіх святих, які в Оптиній пустині просіяли.

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Кол. 1:1-2:7-11 (зач. 249).; Ап.: Діян. 8:26-39 (зач. 20). Єв.: Лк. 8:1-3 (зач. 34).; Ап.: Лк. 10:1-21 (зач. 50).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Св. Филип запитує скарбника: “Чи розумієш, що читаєш?”. Той відповів: “Як можу зрозуміти, якщо хто не навчить мене?” (Діян.8:30-31). Як часто відчувають те ж саме ті, хто читає слово Боже й святоотецькі писання! Те, що читають, не вміщається в голові; розум не може почути того й осягнути те, немов ідеться про щось чуже для нього, про предмети з невідомої галузі. Ось тут і потрібен тлумач, знайомий з тим, про що слово. У св. Филипа був той самий Дух, Який давав і пророцтва, і йому неважко було розтлумачити те, що було складним для скарбника.

 

Так і для нас тепер: треба знайти людину, яка стояла б на тому ступені життя і пізнання, якого стосується писання, що важке для нашого розуміння, і вона розтлумачить його без труднощів, тому що кругозори духовні в кожного ступеня свої. Той, хто стоїть на нижчому ступені, не все бачить, що бачить той, хто стоїть на вищому, і тільки може здогадуватися про те. Якщо трапиться, що незрозуміле нам Писання стосується предметів вищого ступеня, а зустрінутий нами тлумач стоїть на нижчому, то він нам не роз’яснить того, як слід, а буде все застосовувати до свого кругозору, і справа залишиться для нас, як і раніше, темною.

 

Дивуватися треба, як беруться тлумачити про предмети Письма люди, зовсім чужі тій галузі, до якої належать ті предмети. І виходить у них усе не так, як слід; пишатися ж своїми тлумаченнями вони не забувають.

Вас може зацікавити

У Бога всі живі: проповідь у першу поминальну суботу Великого посту

Редактор Головний

Престольне свято кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської. ФОТО

Редактор Головний

Напередодні неділі 14-ої після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив всенічну у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний