17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

24 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Неділя 18-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомАп. Филипа, одного із семи дияконів (I). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Феофана спов, творця канонів, єп. Нікейського (бл. 850). Прп. Льва Оптинського (1841). Собор всіх святих, що в Оптиній пустині просіяли.

Мцц. Зінаїди і Філоніли  (I). Прп. Феофана, постника Печерського (XII).

Сщмчч. Філарета й Олександра пресвітерів (1918).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 7-е, Ін., 63 зач., XX, 1-10. Літ. – 2 Кор., 188 зач., IX, 6-11. Лк., 30 зач., VII, 11-16. Свв. отців: Євр., 334 зач., XIII, 7-16. Ін., 56 зач., XVII, 1-13

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

БАЧИТЬ ГОСПОДЬ МАТІР, ЯКА ПЛАЧЕ ЧЕРЕЗ СМЕРТЬ СИНА, І МИЛОСЕРДНИЙ ДО НЕЇ; ІНШОГО РАЗУ ПОКЛИКАНИЙ БУВ НА ШЛЮБ, ТА ПОРАДІВ СІМЕЙНІЙ РАДОСТІ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ЦИМ ПОКАЗАВ ВІН, ЩО РОЗДІЛЯТИ ЗВИЧАЙНІ ЖИТТЄВІ РАДОСТІ І ПЕЧАЛІ НЕ ПРОТИВНО ДУХУ ЙОГО. ТАК І РОБЛЯТЬ ХРИСТИЯНИ ІСТИННІ, ПОБОЖНІ, ЯКІ ЗІ СТРАХОМ ПРОВОДЯТЬ ЖИТТЯ СВОЄ.

 

ОДНАК, ВОНИ ВИРІЗНЯЮТЬ У ЖИТТЄВОМУ ПОБУТІ ПОРЯДКИ ВІД ПОРЯДКІВ; БО У НИХ ТАК БАГАТО ВВІЙШЛО ТАКОГО, НА ЧОМУ НЕ МОЖЕ БУТИ БОЖОГО БЛАГОВОЛІННЯ. Є ЗВИЧАЇ, ЯКІ ВИКЛИКАНІ ПРИСТРАСТЯМИ І ВИГАДАНІ ДЛЯ ЗАДОВОЛЕННЯ ЇХ; ІНШИМИ НАПОВНЮЄТЬСЯ ОДНА СУТНІСТЬ.

 

У КОМУ Є ДУХ ХРИСТА, ТОЙ ЗУМІЄ РОЗРІЗНИТИ ХОРОШЕ ВІД ДУРНОГО: ОДНОГО ВІН ТРИМАЄТЬСЯ, А ІНШЕ ВІДКИДАЄ. ХТО РОБИТЬ ЦЕ ЗІ СТРАХОМ БОЖИМ, ТОГО НЕ ЦУРАЮТЬСЯ ІНШІ, ХОЧА ВІН І НЕ ЧИНИТЬ ПОДІБНО ЇМ, БО ВІН ДІЄ ЗАВЖДИ У ДУСІ ЛЮБОВІ ТА ПОБЛАЖЛИВИЙ ДО НЕМОЧІ БРАТІВ СВОЇХ.

 

ТІЛЬКИ ДУХ РЕВНОЩІВ КОЛЕ ОЧІ І ВИРОБЛЯЄ РОЗЛАД ТА РОЗДІЛЕННЯ. ТАКИЙ ДУХ НІЯК НЕ МОЖЕ ВТРИМАТИСЯ, ЩОБ НЕ ПОВЧИТИ ТА НЕ ВИКРИТИ КОГОСЬ. А ТОЙ ТУРБУЄТЬСЯ ТІЛЬКИ ПРО ТЕ, ЩОБ СЕБЕ І СІМ’Ю СВОЮ ЗАСНУВАТИ ПО-ХРИСТИЯНСЬКІ; В СПРАВИ ІНШИХ ВМІШУВАТИСЯ НЕ ВВАЖАЄ ДОЗВОЛЕНИМ, ГОВОРЯЧИ ПРО СЕБЕ: “ХТО МЕНЕ ПОСТАВИВ СУДДЕЮ?”

 

ТАКОЮ ТИХІСТЮ ВІД НАЛАШТОВУЄ ДО СЕБЕ ВСІХ ТА ВСЕЛЯЄ ПОВАГУ ДО ТИХ ПОРЯДКІВ, ЯКИХ ПРИТРИМУЄТЬСЯ. ВСЕВКАЗІВНИК ЖЕ І СЕБЕ РОБИТЬ НЕЛЮБИМИМ І НА ДОБРІ ПОРЯДКИ, ЯКИХ ПРИТРИМУЄТЬСЯ, НАВОДИТЬ НЕСХВАЛЕННЯ.

 

СМИРЕННЯ У ТАКИХ ВИПАДКАХ ПОТРІБНЕ, ХРИСТИЯНСЬКЕ СМИРЕННЯ. ВОНО – ДЖЕРЕЛО ХРИСТИЯНСЬКОЇ РОЗСУДЛИВОСТІ, ЩО ВМІЄ ДОБРЕ ЧИНИТИ У ПОДІБНИХ ВИПАДКАХ.

Вас може зацікавити

Митрополит Нафанаїл очолив богослужіння у кафедральному соборі

Редактор Головний

Річниця загибелі Героя: клірик Волинської єпархії освятив меморіальну дошку полеглому воїну

Редактор Головний

22 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний