28.5 C
Lutsk
П’ятниця, 12 Липень, 2024
Всі новини Календар

24 травня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 4-та після Пасхи. Глас 3.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Мокія (бл. 295). Рівноапп. Совершается всенощное бдениеМефодія (885) Совершается всенощное бдениета Кирила (869), учителів Словенських. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомРівноапостольного Ростислава, князя Великоморавського (870).

Прп. Софронія, затворника Печерського (XIII). Свт. Никодима, архієп. Сербського (1325). Сщмч. Іосифа, митр. Астраханського (1672).

Сщмч. Михаїла пресвітера (1920). Сщмч. Олександра, архієп. Харківського (1940).

День тезоіменитства Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 36 зач., X, 9-16. Літ. – Діян., 24 зач., X, 1-16. Ін., 24 зач., VI, 56-69. Рівноапп.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Мф., 11 зач., V, 14-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

КОЛИ ГОСПОДЬ ЗАПРОПОНУВАВ ВЧЕННЯ ПРО ТАЇНСТВО ТІЛА ТА КРОВІ, ВВАЖАЮЧИ У НЬОМУ НЕОБХІДНУ УМОВУ ДЛЯ СПІЛКУВАННЯ З СОБОЮ ТА ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ ІСТИННОГО, ТОДІ “БАГАТО З УЧНІВ ЙОГО ВІДІЙШЛИ ВІД НЬОГО І ВЖЕ НЕ ХОДИЛИ З НИМ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ДУЖЕ ЧУДЕСНОЮ ЗДАЛАСЯ ЇМ ТАКА СПРАВА БЕЗМЕЖНОЇ ДО НАС МИЛОСТІ БОЖОЇ, І НЕПРИХИЛЬНІСТЬ ДО ЧУДЕСНОГО ВІДКИНУЛО ЇХ ВІД ГОСПОДА. ГОСПОДЬ БАЧИВ ЦЕ ТА, ОДНАК, ГОТОВИЙ БУТИ РОЗІП’ЯТИМ ЗА СПАСІННЯ ВСЯКОГО, НЕ ЗНАХОДИВ МОЖЛИВИМ ПРИМЕНШИТИ АБО ВІДМІНИТИ ЧУДЕСНЕ. ТАК ВОНО Є НЕОБХІДНИМ В ЕКОНОМІЇ НАШОГО СПАСІННЯ! ХОЧА, ЗВИЧАЙНО, ІЗ ЖАЛЕМ, АЛЕ ЗАЛИШИВ ВІН ЇХ ІТИ ВІД СЕБЕ У ПІТЬМУ НЕВІР’Я ТА ПАГУБУ, І НЕ ЇМ ТІЛЬКИ, АЛЕ Й ВИБРАНИМ ДВАНАДЦЯТЬОМ СКАЗАВ З ЦЬОГО ПРИВОДУ: “ЧИ НЕ ХОЧЕТЕ І ВИ ВІДІЙТИ?”, ВИЯВЛЯЮЧИ ГОТОВНІСТЬ І ЇХ ВІДПУСТИТИ, ЯКЩО НЕ СХИЛЯТЬСЯ ПЕРЕД ЧУДЕСНІСТЮ.

 

ЗВІДСИ ВИХОДИТЬ, ЩО БІГАТИ ВІД ЧУДЕСНОГО – ТЕЖ САМЕ, ЩО БІГАТИ ВІД ГОСПОДА СПАСИТЕЛЯ, І ТОЙ, ХТО ВІДВЕРТАЄТЬСЯ ВІД ЧУДЕСНОГО, – ТЕЖ, ЩО ТОЙ, ХТО ГИНЕ. ТОЖ НЕХАЙ СЛУХАЮТЬ ТІ, ЯКІ ЖАХАЮТЬСЯ ТІЛЬКИ ПРИ ОДНІЙ ЗГАДЦІ ПРО ЧУДЕСНЕ! ЗУСТРІНУТЬ І ВОНИ ЧУДО, ЯКОМУ НЕ ЗМОЖУТЬ УЖЕ ЗАПЕРЕЧИТИ: ЦЕ СМЕРТЬ І ПІСЛЯ СМЕРТІ СУД. АЛЕ ЧИ ПОСЛУЖИТЬ ЇМ ЦЕ НЕПЕРЕЧЕННЯ У СПАСІННЯ, ОДИН БОГ ЗНАЄ.

Вас може зацікавити

8 березня 2021 року – православний календар

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті святого апостола та євангеліста Луки

Редактор Головний

СВЯТИЙ АРХІСТРАТИГ МИХАЇЛ ТА ІНШІ НЕБЕСНІ СИЛИ БЕЗПЛОТНІ: ЯК І НАМ СТАТИ АНГЕЛАМИ?

Редактор Головний