0.6 C
Lutsk
Вівторок, 7 Лютий, 2023
Всі новини Календар

24 січня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 33-тя після П’ятидесятниці (рядові читання 32-ї седмиці з огляду на Богоявленську відступку).
Прп. Феодосія Великого, спільних житій начальника (529).

Прп.Феодосія Антіохійського (близько 412). Прп. Михаїла Клопського, Новгородського (близько 1453–1456). Сщмчч. Миколая Мацієвського, Феодора Антипіна і Володимира Фокіна пресвітерів (1919); св. Володимира Хіраска спов., пресвітера (1932).

Єлецької ікони Божої Матері в Чернігові (1060).

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 24 зач., VI, 17-23. Літ. – Як., 54 зач., ІІІ, 1-10. Мк., 50 зач., XI, 11-23. Прп.: 2 Кор., 176 зач., IV, 6-15. Мф., 43 зач., XI, 27-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У СМОКІВНИЦІ, ЯКА БУЛА БАГАТА ЛИСТЯМ, А ПЛОДІВ НЕ МАЛА, ГОСПОДЬ ВІДНЯВ БЛАГОСЛОВІННЯ, – І ВОНА ВИСОХЛА.

 

ПІД ЦІЄЮ СМОКІВНИЦЕЮ МАЮТЬСЯ НА УВАЗІ ЛЮДИ, ЯКІ З ВИДУ СПРАВНІ, А ЗА СУТТЮ СВОЄЮ НЕДОСТОЙНІ СХВАЛЕННЯ. ХТО Ж ЦЕ ТАКІ? ЯКІ КРАСНО ГОВОРЯТЬ ПРО ВІРУ, А САМОЇ ВІРИ НЕ МАЮТЬ, – ТРИМАЮТЬ ТІЛЬКИ У РОЗУМІ СВОЄМУ ПРЕДМЕТИ ВІРИ.

 

І ТІ Є ТАКИМИ, ЯКІ У ЗОВНІШНІЙ ПОВЕДІНЦІ СПРАВНІ, А ЗА ПОЧУТТЯМИ ТА НАЛАШТУВАННЯМИ ДУЖЕ НЕСПРАВНІ, І СПРАВИ СПРАВНІ Є ТІЛЬКИ ДО ТИХ ПІР, ПОКИ НЕ МОЖНА ПРИХОВАТИ НЕСПРАВНОСТІ У НИХ, А КОЛИ МОЖНА, НЕ РОБЛЯТЬ. НАПРИКЛАД, МИЛОСТИНЮ ПОДАЄ, КОЛИ ПРОСИТЬ ХТОСЬ НА ЛЮДЯХ, А ПОПРОСИ НАОДИНЦІ, ЩЕ ОБРАЗИТЬ. БОГУ МОЛИТИСЯ В ЦЕРКВУ ІДЕ ТА У ВСІХ НА ВИДУ МОЛИТЬСЯ, І ВДОМА МОЛИТЬСЯ, ЩОБ НЕ ОСОРОМИТИСЯ ПЕРЕД ДОМАШНІМИ. АЛЕ ЯК ОПИНИТЬСЯ ОДИН, І ЛОБА НЕ ПЕРЕХРЕСТИТЬ.

 

ПРО МОЛИТОВНЕ ТА СЕРДЕЧНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО БОГА І ПОНЯТТЯ НЕ МАЄ. БУДЕМО МОЛИТИСЯ, ЩОБ БОГ НЕ ПОПУСТИВ НАМ БУТИ ТАКИМИ. БО ТОДІ НЕ МИНУТИ НАМ СУДУ, ЯК І СМОКІВНИЦІ.

Вас може зацікавити

Що потрібно знати про молитву «Отче наш»

Редактор Головний

Чому такою важливою є молитва

Редактор Головний

У день Успіння Пресвятої Богородиці архієпископ Нафанаїл очолив богослужіння в кафедральному соборі. ФОТО. ВІДЕО

Редактор Головний