Cедмиця 33-тя після П’ятидесятниці (рядові читання 32-ї седмиці з огляду на Богоявленську відступку). |
Прп. Феодосія Великого, спільних житій начальника (529).
Прп.Феодосія Антіохійського (близько 412). Прп. Михаїла Клопського, Новгородського (близько 1453–1456). Сщмчч. Миколая Мацієвського, Феодора Антипіна і Володимира Фокіна пресвітерів (1919); св. Володимира Хіраска спов., пресвітера (1932). Єлецької ікони Божої Матері в Чернігові (1060). |
Євангельські Читання
Утр. – Лк., 24 зач., VI, 17-23. Літ. – Як., 54 зач., ІІІ, 1-10. Мк., 50 зач., XI, 11-23. Прп.: 2 Кор., 176 зач., IV, 6-15. Мф., 43 зач., XI, 27-30.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
У СМОКІВНИЦІ, ЯКА БУЛА БАГАТА ЛИСТЯМ, А ПЛОДІВ НЕ МАЛА, ГОСПОДЬ ВІДНЯВ БЛАГОСЛОВІННЯ, – І ВОНА ВИСОХЛА.
ПІД ЦІЄЮ СМОКІВНИЦЕЮ МАЮТЬСЯ НА УВАЗІ ЛЮДИ, ЯКІ З ВИДУ СПРАВНІ, А ЗА СУТТЮ СВОЄЮ НЕДОСТОЙНІ СХВАЛЕННЯ. ХТО Ж ЦЕ ТАКІ? ЯКІ КРАСНО ГОВОРЯТЬ ПРО ВІРУ, А САМОЇ ВІРИ НЕ МАЮТЬ, – ТРИМАЮТЬ ТІЛЬКИ У РОЗУМІ СВОЄМУ ПРЕДМЕТИ ВІРИ.
І ТІ Є ТАКИМИ, ЯКІ У ЗОВНІШНІЙ ПОВЕДІНЦІ СПРАВНІ, А ЗА ПОЧУТТЯМИ ТА НАЛАШТУВАННЯМИ ДУЖЕ НЕСПРАВНІ, І СПРАВИ СПРАВНІ Є ТІЛЬКИ ДО ТИХ ПІР, ПОКИ НЕ МОЖНА ПРИХОВАТИ НЕСПРАВНОСТІ У НИХ, А КОЛИ МОЖНА, НЕ РОБЛЯТЬ. НАПРИКЛАД, МИЛОСТИНЮ ПОДАЄ, КОЛИ ПРОСИТЬ ХТОСЬ НА ЛЮДЯХ, А ПОПРОСИ НАОДИНЦІ, ЩЕ ОБРАЗИТЬ. БОГУ МОЛИТИСЯ В ЦЕРКВУ ІДЕ ТА У ВСІХ НА ВИДУ МОЛИТЬСЯ, І ВДОМА МОЛИТЬСЯ, ЩОБ НЕ ОСОРОМИТИСЯ ПЕРЕД ДОМАШНІМИ. АЛЕ ЯК ОПИНИТЬСЯ ОДИН, І ЛОБА НЕ ПЕРЕХРЕСТИТЬ.
ПРО МОЛИТОВНЕ ТА СЕРДЕЧНЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО БОГА І ПОНЯТТЯ НЕ МАЄ. БУДЕМО МОЛИТИСЯ, ЩОБ БОГ НЕ ПОПУСТИВ НАМ БУТИ ТАКИМИ. БО ТОДІ НЕ МИНУТИ НАМ СУДУ, ЯК І СМОКІВНИЦІ.