20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

24 квітня 2023 року – календар з повчанням

Седмиця 2 після Пасхи. Посту немає.
Сщмч. Антипи, єп. Пергама Асійського (близько 68). Мчч. Прокеса та Мартиніана (близько 67). Прп. Фармуфія (IV). Прп. Іоанна, учня прп. Григорія Декаполита (IХ). Прпп. Якова Залізноборовського (1442) і Якова, сподвижника його (ХV). Свт. Варсонофія, єп. Тверського (1576). Свт. Каліника Черніцького (1868) (Румун.). Сщмч. Миколая Гаваріна пресвітера (1938).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Діян. 3:19-26 (зач. 9). Єв.: Ін. 2:1-11 (зач. 6).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Отож покайтеся і наверніться, щоб очиститись від гріхів ваших, щоб настали часи втіхи від лиця Господа” (Діян.3:19-20). Так говорив св. апостол Петро іудеям, які розіп’яли Господа, втішаючи їх, що зробили це через незнання. Ми ж не через незнання розпинаємо в собі вдруге Господа гріхами своїми; але багатомилостивий і нас приймає, коли каємося і звертаємося до Нього від усього серця свого.

 

Це і зробили ми у Великий піст. Всякий прибігав до Господа в сльозах каяття про гріхи свої, і що щиріше це робив, то сильніше відчував прохолоду помилування, що виходить від Господнього лиця, через руки та слово відпущення священника Божого.

 

Тепер що нам залишається робити? Берегтися від нових падінь, щоб знову не впасти в провину розпинання Господа. Апостол каже, що Господа Ісуса небо прийняло тільки до часу влаштування всього. Потім Він знову прийде і вчинить суд. Якими очима поглянуть на Нього ті, які пронизали Йому ребра! Але ж і нам доведеться стояти серед них, якщо перестанемо приносити плоди покаяння і повернемося на старе.

Вас може зацікавити

2 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

30 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У Волинській єпархії вшанували пам’ять чудотворного образу Божої Матері “Піддубецька”

Редактор Головний