7.2 C
Lutsk
Четвер, 18 Квітень, 2024
Календар

24 червня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 3-я після П’ятидесятниці. Глас 1.
Петрів піст.
Дозволяється їжа з олією.

Совершается служба с полиелеемАпостолів Варфоломія і Варнави (І).

Прп. Варнави Ветлузького (1445). Перенесення мощей прп. Єфрема Новоторзького (1572).

Ікони Божої Матері, іменованої “Достойно єсть” (“Милуюча”) (X).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 67 зач., XXI, 15-25 . Літ. – Рим., 96 зач., VIII, 2-13. Мф., 36 зач., X, 16-22. Апп.: Діян., 28 зач., XI, 19-26, 29-30. Лк., 51 зач., X, 16-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Претерпевший же до конца спасется”. А чи є нам що терпіти? У цьому ні в кого не буде надлишку. Поле терпіння у кожного широке, отож і спасіння у нас під руками.Терпи все до кінця і спасешся. Потрібно все таки терпіти з умінням, бо можна потерпіти і без користі.
По-перше, віру святу збережи, і життя веди по вірі без докору, всякий гріх, який здійснюєш – омивай покаянням. По-друге, все що терпиш, приймай як від руки Божої, пам’ятаючи твердо, що без волі Божої нічого не буває.
По-третє, віруючи, що все, що посилається від Господа на користь нашій душі, за все щиросердечно дякуй Богу, дякуй за скорботи, і за втіхи. Четверте, полюби скорботу заради великої користі спасіння через неї, і розпали в собі бажання її, як напитку гіркого, але зцілюючого.
П’яте, тримай у думці, коли прийшла біда, її не скинути як тісний одяг, а треба перенести.
По-християнськи терпиш чи ні, – все ж доведеться терпіти, тому краще потерпи по-християнськи. Нарікання не звільняє від біди, а тільки тяжить; а те, що ти зі смиренням будеш приймати все, що пошле тобі Божий Промисел, – відніме тяготу біди.
Шосте, зрозумій себе вартуючим і не такої біди, – зрозумій, що якби Господь хотів вчинити з тобою по правді, чи таку б біду варто було послати тобі?
Сьоме, більше за все молись, і милостивий Господь дасть тобі силу Духу, при якій, коли інші дивуватимуться твоїм бідам, тобі здаватиметься, що терпіти то, немає чого.

Вас може зацікавити

8 квітня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 березня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

13 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний