25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Всі новини Календар

23 лютого 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 38-ма після П’ятидесятниці.   Пісний день.


Сщмч. Харалампія і з ним мчч. Порфирія, Ваптоса і трьох мучениць (202). Прав. Галини (ІІІ). Мцц. дів Єнафи, Валентини та Павли (308). Прп. Шіо Мгвімського (VI) (Груз.). Блгв. кнг. Ірини Київської, в чернецтві Анни Новгородської  (1056). Прп. Прохора Печерського, в Ближніх печерах (1107). Прп. Лонгина Коряжемського (1540). Сщмч. Константина Верецького пресвітера  (1918). Сщмчч. Петра Грудинського і Валеріана Новицького пресвітерів (1930).

Ікони Божої Матері “Вогневидна”.


Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: 2 Пет. 1:1-10 (зач. 64). Єв.: Мк.: 13:1-8 (зач. 58).

Святитель Феофан Затворник. Мысли на каждый день года

Перерахувавши чесноти, щодо яких слід докладати всіх зусиль після прийняття благодатних сил, апостол на спонукання до цього сказав: “Якщо це у вас є і примножується, то ви не залишитесь без успіху і плоду в пізнанні Господа нашого Іісуса Христа” (2 Пет. 1:8). Які саме це чесноти, раніше наведено в понеділок. Тепер додамо тільки, що чесноти ці не одноразово лише проявити потрібно, але так зробити, щоб вони завжди перебували в нас, були наявними в нас, укоріненими, і, будучи такими, не стояли на одному ступені, а дедалі більше й більше множилися та зростали в силі й плодовитості. Тільки в такому разі будеш ти не бездіяльним і не безплідним “у пізнанні Господа нашого Іісуса Христа”.

 

Входить у пізнання Господа той, хто вірує в Нього і сповідує Його. Ти віриш?! Дивись же, не роби цієї віри бездіяльною і безплідною. Що ж треба робити, щоб віра моя не була такою? Досягай успіху у всякій чесноті. Де ті, що повторюють: “Віруй і досить, нічого більше не потрібно?!” Хто так думає, той сліпий.

Вас може зацікавити

Хто такі святі?

Редактор Головний

9 січня 2023 року – православний календар

Редактор Головний

Проповідь у неділю Антипасхи, апостола Фоми

Редактор Головний