17.9 C
Lutsk
Середа, 4 Жовтень, 2023
Всі новини Календар

23 листопада 2022 року – календар з повчанням

Апп. від 70-ти Ераста, Олімпа, Родіона, Сосипатра, Куарта (Кварта) і Тертія (I).

Колесування вмч. Георгія (303) (Груз.). Мч. Ореста лікаря (304). Сщмч. Милія, єп. Персидського, та двох учнів його (341). Прп. Феостерикта, що в Символах. Мч. Константина, кн. Грузинського (842). Прмч. Нифонта і мч. Олександра (1931). Сщмчч. Прокопія, архієп. Херсонського та Іоанна пресвітера (1937). Сщмчч. Діонісія і Петра пресвітерів (1937); сщмчч. Августина, архієп. Калузького, і з ним Іоанна пресвітера, прмчч. Іоанникія і Серафима, мчч. Олексія, Аполлона, Михаїла (1937); сщмч. Бориса диякона, мч. Миколая, мц. Анни (1930-ті); мцц. Ольги (1941) і Феоктисти (1942).

Євангельські Читання

1 Сол., 269 зач., IV, 1-12. Лк., 69 зач., XII, 48-59.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ЧИ ДУМАЄТЕ ВИ, ЩО Я ПРИЙШОВ ДАТИ МИР ЗЕМЛІ? НІ, КАЖУ ВАМ, АЛЕ РОЗДІЛЕННЯ; БО ВІДНИНІ П’ЯТЕРО В ОДНОМУ ДОМІ СТАНУТЬ РОЗДІЛЯТИСЯ, ТРОЄ ПРОТИ ДВОХ, І ДВОЄ ПРОТИ ТРЬОХ: ОТЕЦЬ БУДЕ ПРОТИ СИНА, І СИН ПРОТИ ОТЦЯ; МАТИ ПРОТИ ДОЧКИ, І ДОЧКА ПРОТИ МАТЕРІ; СВЕКРУХА ПРОТИ НЕВІСТКИ СВОЄЇ, І НЕВІСТКА ПРОТИ СВЕКРУХИ СВОЄЇ”.

 

ЩО ЗА ПРИЧИНА? ВІРУЮЧІ У ГОСПОДА НАПОВНЮЮТЬСЯ ЗОВСІМ ІНШИХ ДУХОМ, ПРОТИЛЕЖНИМ ТОМУ, ЯКИЙ ВЛАДАРЮВАВ У ЛЮДЯХ ДО ЙОГО ПРИШЕСТЯ, ТОМУ ВОНИ І НЕ ВЖИВАЮТЬСЯ РАЗОМ. ЯЗИЧНИЙ СВІТ ЖИВ ВИКЛЮЧНО ЗАДЛЯ ЖИТТЄВИХ ТА ЗЕМНИХ ІНТЕРЕСІВ.

 

ІУДЕЇ ХОЧ І МАЛИ УКАЗАННЯ НА ВИЩІ БЛАГА, АЛЕ ДО КІНЦЯ СХИЛИЛИСЯ НА ШЛЯХ ЯЗИЧНИКІВ. ГОСПОДЬ, ПРИЙШОВШИ У СВІТ, ВКАЗАВ ЛЮДЯМ ІНШІ СКАРБИ, ПОЗА СІМ’ЄЮ, ПОЗА СУСПІЛЬСТВОМ, І ПРОБУДИВ ІНШІ ПРАГНЕННЯ.  ТІ, ХТО ПРИЙМАВ ЙОГО ВЧЕННЯ, ВІДПОВІДНО ВЛАШТОВУВАЛИ ОБРАЗ ЖИТТЯ НЕ ТАК, ЯК РАНІШЕ, ВІД ТОГО І ПІДДАВАЛИСЯ НЕПРИЯЗНІ, УТИСНЕННЯМ, ГОНІННЯМ. ОСЬ І РОЗДІЛЕННЯ.

 

АПОСТОЛ ПАВЛО ПОТІМ СКАЗАВ, ЩО ВСІ, “ХТО БАЖАТИМУТЬ ЖИТИ БЛАГОЧЕСТИВО У ХРИСТІ ІСУСІ, ПІДДАВАТИМУТЬСЯ ГОНІННЯМ” (2 ТИМ. 3, 12). ТАК І БУЛО, І ТАК Є.

 

КОЛИ У СУСПІЛЬСТВІ ПОЧНУТЬ ПЕРЕВАЖАТИ ЖИТТЄВІ ТА ЗЕМНІ ІНТЕРЕСИ, ТОДІ ВОНО НЕ ПРИХИЛЬНО ДИВИТЬСЯ НА ТИХ, ХТО ВИЯВЛЯЄ ІНШЕ НЕЗЕМНІ ШУКАННЯ; ВОНО НАВІТЬ ЗРОЗУМІТИ НЕ МОЖЕ, ЯК МОЖНА ЦІКАВИТИСЯ ТАКИМИ РЕЧАМИ, І ЛЮДЕЙ, ЯКІ Є ПРЕДСТАВНИКАМИ СПОСОБУ ЖИТТЯ НЕСХОЖОГО НА ЇХ ЖИТТЯ, ВОНИ ТЕРПІТИ НЕ МОЖУТЬ. ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ І НИНІ НА ВЛАСНИХ ОЧАХ УСІХ. ЧИ НЕ ЗНАМЕННЯ ЦЕ ЧАСУ?…

Вас може зацікавити

Звикаючи до допомоги Христа, ми забуваємо, що без Нього самі мало на що здатні

Редактор Головний

20 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У день Преображення Господнього керуючий єпархією очолив святкове богослужіння у кафедральному соборі. ФОТОРЕПОРТАЖ

Редактор Головний