21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

23 листопада 2022 року – календар з повчанням

Апп. від 70-ти Ераста, Олімпа, Родіона, Сосипатра, Куарта (Кварта) і Тертія (I).

Колесування вмч. Георгія (303) (Груз.). Мч. Ореста лікаря (304). Сщмч. Милія, єп. Персидського, та двох учнів його (341). Прп. Феостерикта, що в Символах. Мч. Константина, кн. Грузинського (842). Прмч. Нифонта і мч. Олександра (1931). Сщмчч. Прокопія, архієп. Херсонського та Іоанна пресвітера (1937). Сщмчч. Діонісія і Петра пресвітерів (1937); сщмчч. Августина, архієп. Калузького, і з ним Іоанна пресвітера, прмчч. Іоанникія і Серафима, мчч. Олексія, Аполлона, Михаїла (1937); сщмч. Бориса диякона, мч. Миколая, мц. Анни (1930-ті); мцц. Ольги (1941) і Феоктисти (1942).

Євангельські Читання

1 Сол., 269 зач., IV, 1-12. Лк., 69 зач., XII, 48-59.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ЧИ ДУМАЄТЕ ВИ, ЩО Я ПРИЙШОВ ДАТИ МИР ЗЕМЛІ? НІ, КАЖУ ВАМ, АЛЕ РОЗДІЛЕННЯ; БО ВІДНИНІ П’ЯТЕРО В ОДНОМУ ДОМІ СТАНУТЬ РОЗДІЛЯТИСЯ, ТРОЄ ПРОТИ ДВОХ, І ДВОЄ ПРОТИ ТРЬОХ: ОТЕЦЬ БУДЕ ПРОТИ СИНА, І СИН ПРОТИ ОТЦЯ; МАТИ ПРОТИ ДОЧКИ, І ДОЧКА ПРОТИ МАТЕРІ; СВЕКРУХА ПРОТИ НЕВІСТКИ СВОЄЇ, І НЕВІСТКА ПРОТИ СВЕКРУХИ СВОЄЇ”.

 

ЩО ЗА ПРИЧИНА? ВІРУЮЧІ У ГОСПОДА НАПОВНЮЮТЬСЯ ЗОВСІМ ІНШИХ ДУХОМ, ПРОТИЛЕЖНИМ ТОМУ, ЯКИЙ ВЛАДАРЮВАВ У ЛЮДЯХ ДО ЙОГО ПРИШЕСТЯ, ТОМУ ВОНИ І НЕ ВЖИВАЮТЬСЯ РАЗОМ. ЯЗИЧНИЙ СВІТ ЖИВ ВИКЛЮЧНО ЗАДЛЯ ЖИТТЄВИХ ТА ЗЕМНИХ ІНТЕРЕСІВ.

 

ІУДЕЇ ХОЧ І МАЛИ УКАЗАННЯ НА ВИЩІ БЛАГА, АЛЕ ДО КІНЦЯ СХИЛИЛИСЯ НА ШЛЯХ ЯЗИЧНИКІВ. ГОСПОДЬ, ПРИЙШОВШИ У СВІТ, ВКАЗАВ ЛЮДЯМ ІНШІ СКАРБИ, ПОЗА СІМ’ЄЮ, ПОЗА СУСПІЛЬСТВОМ, І ПРОБУДИВ ІНШІ ПРАГНЕННЯ.  ТІ, ХТО ПРИЙМАВ ЙОГО ВЧЕННЯ, ВІДПОВІДНО ВЛАШТОВУВАЛИ ОБРАЗ ЖИТТЯ НЕ ТАК, ЯК РАНІШЕ, ВІД ТОГО І ПІДДАВАЛИСЯ НЕПРИЯЗНІ, УТИСНЕННЯМ, ГОНІННЯМ. ОСЬ І РОЗДІЛЕННЯ.

 

АПОСТОЛ ПАВЛО ПОТІМ СКАЗАВ, ЩО ВСІ, “ХТО БАЖАТИМУТЬ ЖИТИ БЛАГОЧЕСТИВО У ХРИСТІ ІСУСІ, ПІДДАВАТИМУТЬСЯ ГОНІННЯМ” (2 ТИМ. 3, 12). ТАК І БУЛО, І ТАК Є.

 

КОЛИ У СУСПІЛЬСТВІ ПОЧНУТЬ ПЕРЕВАЖАТИ ЖИТТЄВІ ТА ЗЕМНІ ІНТЕРЕСИ, ТОДІ ВОНО НЕ ПРИХИЛЬНО ДИВИТЬСЯ НА ТИХ, ХТО ВИЯВЛЯЄ ІНШЕ НЕЗЕМНІ ШУКАННЯ; ВОНО НАВІТЬ ЗРОЗУМІТИ НЕ МОЖЕ, ЯК МОЖНА ЦІКАВИТИСЯ ТАКИМИ РЕЧАМИ, І ЛЮДЕЙ, ЯКІ Є ПРЕДСТАВНИКАМИ СПОСОБУ ЖИТТЯ НЕСХОЖОГО НА ЇХ ЖИТТЯ, ВОНИ ТЕРПІТИ НЕ МОЖУТЬ. ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ І НИНІ НА ВЛАСНИХ ОЧАХ УСІХ. ЧИ НЕ ЗНАМЕННЯ ЦЕ ЧАСУ?…

Вас може зацікавити

2 липня 2019 року

Редактор Головний

12 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 січня 2020 року – православний календар

Редактор Головний