21.8 C
Lutsk
Субота, 25 Травень, 2024
Всі новини Календар

22 січня 2021 року – календар з повчанням

Неділя 32-га після П’ятидесятниці, після Богоявлення. Глас 7-й.
Мч. Полієвкта (259).

Прор. Самея (Х ст. до Р. Х.). Свт. Петра, єп. Севастії Вірменської (IV). Прп. Євстратія чудотворця (IХ). Свт. Филипа, митр. всієї Русі, чудотворця (1569). Прп. Іони Київського (1902). Сщмч. Павла Нікольського пресвітера (1943).

Євангельські Читання

Утр.  – Єв.  10-те, Ін., 66  зач., XXI, 1-14. Літ.  – Неділі після Богоявлення: Єф., 224 зач. (від полу), ІV, 7-13. Мф., 8 зач., IV, 12-17 (початок проповіді покаяння). Свт.: Євр., 335 зач., XIII, 17-21. Ін., 36 зач., X, 9-16

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ВЧОРА АПОСТОЛ ОЗБРОЇВ ХРИСТИЯНИНА, ЯКИЙ СТАВ

НА ШЛЯХ СПАСІННЯ, ДУХОВНОЮ ВСЕЗБРОЄЮ, А НИНІ ВКАЗУЄ НА КЕРІВНИКІВ У ЦІЙ СКЛАДНІЙ ХОДІ ТА

ОСТАННЮ СВІТЛУ МЕТУ ЦЬОГО.

 

КЕРІВНИКИ – ЦЕ ПАСТИРІ ТА ВЧИТЕЛІ, ЯКИХ ДАВ ГОСПОДЬ ЦЕРКВІ, ВУСТАМИ ЯКИХ САМ ПРОМОВЛЯЄ БЛАГОПОТРІБНУ ВСЯКОМУ ВКАЗІВКУ, ХТО ЗВЕРТАЄТЬСЯ З ВІРОЮ ТА МОЛИТОВНИМ ЗВЕРНЕННЯМ ДО ГОСПОДА. ІСТИНУ ЦЮ ЗНАЮТЬ ТІ, ХТО САМОВІДДАНО ЙДЕ ШЛЯХОМ ГОСПОДНІМ, І БЕЗ ЖАЛЮ ДО СЕБЕ ВЕДЕ БОРОТЬБУ З ВОРОГАМИ СПАСІННЯ.

 

ВОНИ У ПАСТИРЯХ СВОЇХ ЗАВЖДИ БАЧАТЬ ДОПОМОГУ ТА НАПОУМЛЕННЯ, КОЛИ ЗІ СТОРОНИ СПОГЛЯДАТИ ТА ОЧІКУВАТИ БИ ЇЇ БУЛО НЕМОЖЛИВО. БО НЕ ДО ЛЮДЕЙ ПРИХОДЯТЬ, А ДО ГОСПОДА, ЯКИЙ ЗАВЖДИ ГОТОВИЙ КЕРУВАТИ ТА ПОВЧАТИ ЧЕРЕЗ ЛЮДЕЙ ЦИХ ВСЯКОГО, ХТО ЩИРО ТА З ВІРОЮ ШУКАЄ У НЬОГО ДОПОМОГИ. СВІТЛА ЦІЛЬ ОСТАННЯ Є “У МІРУ ПОВНОГО ВІКУ ХРИСТОВОГО”, – ВІК “У МУЖА ДОСКОНАЛОГО”.

 

ЩО Є МУЖ ДОСКОНАЛИЙ У ЗВИЧНОМУ ПОРЯДКУ, ВСІМ ВІДОМО; І НЕ МОЖНА ЗНАЙТИ ЛЮДИНИ, ЯКА БИ НЕ БАЖАЛА ДОСЯГНУТИ ТАКОЇ ДОСКОНАЛОСТІ; АЛЕ ЩО Є МУЖ ДОСКОНАЛИЙ У ГОСПОДІ, НІКОМУ НЕ ВІДОМО, ОКРІМ ТИХ, ХТО ВСТУПИВ У ЦЕЙ ВІК. ЦЕ ОДНАК НЕ ПОВИННО НІ В КОГО ОХОЛОДЖУВАТИ РЕВНОСТІ ДО ДОСЯГНЕННЯ І СОБІ ЦЬОГО ВІКУ, А НАВПАКИ – ЩЕ БІЛЬШЕ ПІДІГРІВАТИ ЇЇ; ТОМУ ЩО НЕВІДОМІСТЬ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ВИСОТИ ТІЄЇ ДОСКОНАЛОСТІ ДУХОВНОЇ, ЯКА ЙМЕНУЄТЬСЯ ЧОЛОВІЧИМ ВІКОМ У ЖИТТІ ПО БОГОВІ.

 

АПОСТОЛ ВИЗНАЧИВ ЙОГО СПРИЙНЯТТЯМ ПОВНОТИ ДОСКОНАЛОСТЕЙ, ЯКІ БУЛИ ПОКАЗАНІ У ГОСПОДІ СПАСИТЕЛЮ. ВСЯКИЙ БАЧИТЬ, ЩО Є ЧЕРЕЗ ЩО ДО ЗВАННЯ НАШОГО ПРИКЛАСТИ “ВСІ СТАРАННЯ”.

Вас може зацікавити

Як поводити себе у храмі

Редактор Головний

8 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Чому перед початком Великого посту Церква згадує Адамове вигнання з раю

Редактор Головний