18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Календар

21 січня 2023 року – православний календар

Субота після Богоявлення.
Прпп. Георгія Хозевіта (VII) і Єміліана спов. (IX). Прп. Домніки (близько 474).

Сщмч. Картерія, пресвітера Кесарії Каппадокійської (304). Мчч. Феофіла диякона та Елладія (IV). Мчч. Юліана, Келсія, Антонія, Анастасія, мцц. Василіси та Маріоніли, семи отроків і 20-ти воїнів (313). Прп. Іллі Єгипетського (IV). Мч. Або Тбіліського (близько 790) (Груз.). Прп. Григорія, чудотворця Печерського, в Ближніх печерах (1093). Прп. Григорія, затворника Печерського, в Дальніх печерах (XIII– XIV). Сщмч. Ісидора пресвітера і з ним 72-х, що в Юр’єві Ліфляндському постраждали (1472). Прп. Паїсія Углицького (1504). Прп. Пахомія Кенського (XVI) (перехідне святкування в суботу після Богоявлення). Сщмч. Віктора Усова пресвітера (1937); сщмчч. Димитрія Плишевського, Володимира Пастернацького пресвітерів, прмч. Пафнутія (Костина), мч. Михаїла Новоселова (1938); сщмч. Василія Архангельського пресвітера (1939); мч. Іоанна Малишева (1940); св. Михаїла Розова спов., пресвітера (1941).

Євангельські Читання

Суботи після Богоявлення: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Мф., 7 зач., IV, 1-11.*

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

АПОСТОЛ ОДЯГАЄ ХРИСТИЯН У ВСЕМОГУТНІСТЬ БОЖУ. НАЛЕЖНИМ ЧИНОМ ПІДІЙШЛО ЦЕ СЛІДОМ ЗА ПОПЕРЕДНІМ УРОКОМ. БО ЯКЩО ХТОСЬ, ПОЧУВШИ ПОКЛИКАННЯ БОЖЕ, СПРИЙНЯВ ПОЧАТОК НОВОГО ЖИТТЯ І З ДОПОМОГОЮ БЛАГОДАТІ БОЖОЇ ПРИКЛАВ ДО ТОГО “ВСІ СТАРАННЯ”, ТО ЙОМУ ПІСЛЯ ЦЬОГО НАЛЕЖИТЬ НЕ СПОЧИВАННЯ У ЛАВРАХ, А БОРОТЬБА.

 

ВІН ЗАЛИШИВ СВІТ, – СВІТ ЗА ЦЕ ПОЧНЕ ТІСНИТИ ЙОГО: ВІН ВРЯТУВАВСЯ ВІД ВЛАДИ ДИЯВОЛА, ДИЯВОЛ БУДЕ ГНАТИ СЛІДОМ ЙОГО ТА СТАВИТИ ЙОМУ ПЕРЕПОНИ, ЩОБ ЗБИТИ ЙОГО З ДОБРОГО ШЛЯХУ ТА ЗНОВУ ПОВЕРНУТИ У СВОЮ СФЕРУ; ВІН ЗРІКСЯ СЕБЕ, ВІДКИНУВ У ВСЬОМУ ВСІ ПРИСТРАСТІ, АЛЕ ЦЕЙ ГРІХ, ЩО ЖИВЕ У НАС, НЕ РАПТОВО РОЗЛУЧАЄТЬСЯ ЗІ СВОЇМ ЗВИЧНИМ ЖИТТЯМ У САМОДОГОДЖАННІ, ТОМУ ЩОХВИЛИНИ БУДЕ ЗАЗІХАТИ ПІД РІЗНИМИ ПРИВОДАМИ ЗНОВУ ПОСЕЛИТИ ВСЕРЕДИНІ СВОЇ ПОРЯДКИ ЖИТТЯ, ЯКІ ТАК БАГАТО ГОДУВАЛИ ТА НАПУВАЛИ ЙОГО І РАНІШЕ.

 

ТРИ ВОРОГА, – КОЖЕН З НЕЗЛІЧЕННИМ ПОЛКОМ, АЛЕ ГОЛОВНОКОМАНДУЮЧИМ Є ДИЯВОЛ, А БЛИЖНІ ПОМІЧНИКИ ЙОГО – БІСИ. ВОНИ ВСІМ УПРАВЛЯЮТЬ У ГРІХОВНОМУ ЖИТТІ, ЯКЕ Є ПРОТИВНИМ ЖИТТЮ ДУХОВНОМУ. ЧОМУ АПОСТОЛ ПРОТИ НИХ І ОЗБРОЮЄ ХРИСТИЯНИНА ТАК, НІБИ ІНШИХ І НЕ БУЛО ЗОВСІМ. ГОВОРИТЬ: “НАША БРАНЬ НЕ ПРОТИ КРОВІ ТА ПЛОТІ, АЛЕ ПРОТИ НАЧАЛЬНИКІВ, ПРОТИ ВЛАД, ПРОТИ СВІТОПРАВИТЕЛІВ ПІТЬМИ ВІКУ ЦЬОГО, ПРОТИ ЗЛОБИ ПІДНЕБЕСНОЇ”.

 

БО ЯКЩО НЕ БУДЕ ЇХ, ТО І ВОРОЖБИ, МОЖЛИВО, НЕ БУЛО БИ. ТАК ЖЕ САМО, ЯКЩО СКОРО ВОНИ ВРАЖЕНІ, ТО ВРАЖЕННЯ ІНШИХ НІЧОГО ВЖЕ НЕ ВАРТУЄ. ОТОЖ, ДИВИСЯ ВСЯКИЙ, КУДИ СЛІД НАПРАВЛЯТИ СТРІЛИ АБО, ПРИНАЙМНІ, ЯКОЮ МІРОЮ ТА З ЯКОЇ СТОРОНИ ОСОБЛИВО НАЛЕЖИТЬ СЕБЕ ВІДГОРОДЖУВАТИ. – І ОГОРОДЖУЙ! – АПОСТОЛ ПРОПИСАВ КІЛЬКА СПОСОБІВ ДЛЯ ЦЬОГО; АЛЕ ВСІ ВОНИ СИЛЬНІ ЛИШЕ ГОСПОДОМ. ЧОМУ ДОСВІДЧЕНІ БОРЦІ ДУХОВНІ І ЗРАДИЛИ НАС; ІМЕНЕМ ГОСПОДА ІІСУСА БИЙ РАТНИКІВ.

Вас може зацікавити

Людину преображає молитва і виконання заповідей Божих – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний

15 липня Церква вшановує пам’ять «Положення чесної ризи Пресвятої Богородиці у Влахерні»

Редактор Головний

5 травня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний