23.3 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Календар

22 лютого 2023 року – календар з повчанням

Седмиця сирна (масляна) — загальниця.
Мч. Никифора, з Антіохії Сирської (близько 257).

Сщмчч. Маркела, єп. Сікелійського, Філагрія, єп. Кіпрського, та Панкратія, єп. Тавроменійського (I). Прп. Петра Дамаскіна (XII). Прп. Панкратія Печерського, в Дальніх печерах (ХIII). Прпп. Никифора (1557) і Геннадія (близько 1516), Важеозерських. Знайдення мощей свт. Iнокентія, єп. Iркутського (1805). Сщмч. Василія пресвітера (1930); сщмч. Іоанна пресвітера (1938). Знайдення мощей свт. Тихона (1992).

Літургії немає.

Євангельські Читання

На 6-му часі: Іоїл., II, 12-26. На веч.: Іоїл., III, 12-21.

Починаючи з вечірні служби звершуються подібно до великопісних: після «Ныне отпущаеши» — постові тропарі з поклонами. Наприкінці вечірні, великого повечір’я, полуношниці, утрені, кожного часу, зображальних — молитва прп. Єфрема Сиріна з поклонами.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“І ТЕПЕР ПРОМОВЛЯЄ ГОСПОДЬ: ВЕРНІТЬСЯ ДО МЕНЕ ВСІМ СЕРЦЕМ СВОЇМ, І ПОСТОМ СВЯТИМ, І ПЛАЧЕМ ТА РИДАННЯМ! І ДЕРІТЬ СВОЄ СЕРЦЕ, А НЕ СВОЮ ОДІЖ, І НАВЕРНІТЬСЯ ДО ГОСПОДА, ВАШОГО БОГА, БО ЛАСКАВИЙ ВІН ТА МИЛОСЕРДНИЙ, ДОВГОТЕРПЕЛИВИЙ ТА МНОГОМИЛОСТИВИЙ. ЗАСУРМІТЬ НА СІОНІ В СУРМУ, ОГОЛОСІТЬ СВЯТИЙ ПІСТ, СКЛИЧТЕ ЗІБРАННЯ… НЕХАЙ ВИЙДЕ З КІМНАТИ СВОЄЇ ТАКОЖ МОЛОДИЙ, МОЛОДА Ж З-ПІД СВОГО НАКРИТТЯ! НЕХАЙ ПЛАЧУТЬ СВЯЩЕНИКИ, СЛУГИ ГОСПОДНІ, ХАЙ МОЛЯТЬ ВОНИ: ЗМИЛУЙСЯ, ГОСПОДИ, НАД НАРОДОМ СВОЇМ” (ІОЇЛЬ. 2, 12-17).

 

ХТО ЧУЄ НИНІ ГОЛОС ЦЕЙ, ЩО РОЗДАЄТЬСЯ У ЦЕРКВІ? ЯКЩО БИ З НЕБА НА ПЛОЩАХ ПОЧУВСЯ ГРОМОВИЙ ГОЛОС: “ПОЩАДІТЬ, ЛЮДИ, СЕБЕ САМИХ, І ПОЩАДИТЬ ВАС ГОСПОДЬ”, МОЖЕ БУТИ ХТО-НЕБУДЬ І ПОЧУВ БИ ЙОГО ТА ОТЯМИВСЯ ВІД НАСОЛОДЖЕННЯМ УТІХАМИ, ПРИСТРАСТЯМИ ТА ВИНОМ.

 

СВЯЩЕННИКИ НЕ ПЕРЕСТАЮТЬ БЛАГАТИ: “ПОМИЛУЙ ГОСПОДИ!” АЛЕ ВІД ГОСПОДА ПРАВИЛЬНО ВИХОДИТЬ ГРІЗНА ВІДПОВІДЬ: “НЕ ПОМИЛУЮ, БО НЕМАЄ ТИХ, ХТО ШУКАЄ ПОМИЛУВАННЯ”. УСІ СПИНОЮ СТОЯТЬ ДО ГОСПОДА, ВІДВЕРНУЛИСЯ ВІД НЬОГО ТА ЗАБУЛИ ЙОГО.

Вас може зацікавити

21 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Які небезпеки таїть у собі любов до ближнього – митр. Антоній (Паканич)

Редактор Головний

11 жовтня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний