30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Всі новини Новини

Митрополит Антоній пояснив, чи обов’язково дотримуватися Петрового посту

Останніми роками дедалі частіше чуємо, що Петрів пост необов’язковий, віруючим пропонується самим собі визначити час постування, або навіть зовсім від нього відмовитися. 

Іноді для Петрового взагалі може не виявитися місця у календарі: часом він просто не починається через занадто короткий проміжок між Пасхалією і днем ​​святих апостолів Петра і Павла.

Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич) у коментарі порталу pravlife.org, розповів про аргументи «необов’язковості» Петрового посту.

Владика нагадав, що часто наводять історичні дані, що спочатку цей піст був встановлений ​​для тих віруючих, які не змогли поститися Великим постом і на їхню думку, Петрів піст носить, так би мовити, «факультативний характер».

«Некоректно порівнювати віруючих перших століть, коли було ухвалено це встановлення, і наші часи.

У давнину у християнина не було стільки різних факторів, що відволікають від духовного життя, як у нас.

Тому ще один піст, який мотивує нас знову заглибитись у духовну боротьбу, зайвим бути ніяк не може. А тих, хто апелює до практики перших століть, хочеться запитати: чи вони відповідають самі способу життя перших християн?», – зазначив митрополит Антоній.

Він наголосив, що Петрів піст прийнятий Церквою для віруючих вже багато століть, і немає жодних об’єктивних причин відмовлятися від нього зараз, як і від інших церковних настанов, спрямованих на духовну користь.

«У всі віки своєї історії християни навіть за часів жорстоких гонінь не відмовлялися від постів, але, навпаки, подвоювали подвиг посту та молитви. І нині, в особливо складний період, який переживає наша Церква, нам не варто залишати цю ниву.

Але також важливо згадати, що піст – це не просто харчова дієта, це насамперед покаяння у своїх гріхах, посилена молитва і подвоєна допомога стражденним ближнім, яких довкола нас чимало», – підсумував владика.

Вас може зацікавити

Донька волинського священника, ризикуючи життям, врятувала хворих від пожежі

Редактор Головний

Уряд посилив карантин, але храми залишаться відкритими

Редактор Головний

Керуючий єпархією очолив утреню з читанням 12-ти Страсних Євангелій у кафедральному соборі

Редактор Головний