3.9 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Календар

22 грудня 2019 року – календар з повчанням

Неділя 27-а після П’ятидесятниці. Глас 2.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Совершается служба со славословиемЗачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці.

Пророчиці Анни, матері прор. Самуїла (1100 до Р.Х.). Свт. Софронія, архієп. Кіпрського (VI). Прп. Стефана Новосіятеля (912).

Сщмч. Володимира пресвітера (1919). Сщмч. Володимира пресвітера і мц. Євфросинії (1920). Сщмчч. Василія та Олександра пресвітерів (1937).

Ікони Божої Матері, іменованої “Несподівана Радість”.

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 5-е, Лк., 113 зач., XXIV, 12-35. Літ. – Еф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 85 зач., XVII, 12-19. Прав. Анни: Гал., 210 зач. (від полу́), IV, 22-31. Лк., 36 зач., VIII, 16-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Зцілені десять прокажених, а подякувати Господу прийшов тільки один. Чи не такою є пропорція вдячних людей, які отримують благі справи від Господа?

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Хто не отримував благ або, точніше, що є у нас і що буває з нами, що не було би благим для нас? А між тим, чи всі вдячні Богу і чи всі дякують Йому? Є навіть такі, які дозволяють себе запитувати: “для чого Бог дав буття? Краще би нам не бути”.

 

Бог дав тобі буття для того, щоб ти вічно зазнавав благ; Він дав тобі буття даром, даром забезпечив тебе і всіма способами для досягнення вічного блаженства; за тобою ж справа: варто тільки трохи потрудитися заради того.

 

Говориш: “так у мене ж все горе, бідність, хвороби, напасті”. Що ж, і це серед способів для досягнення вічного блаженства: потерпи. Усе життя твоє і миттю не можна назвати, порівнюючи його з вічністю. Навіть якщо б і все життя поспіль довелося постраждати, і це ніщо проти вічності, а ти ще шукаєш хвилини втіхи.

 

Не дивися на теперішнє, а на те, що готується тобі у майбутньому, і потурбуйся зробити себе достойним того, і тоді горя й не помітиш. Усе воно буде поглинатися безсумнівною надією на вічну втіху, а подяка не буде замовкати в устах твоїх.

Вас може зацікавити

26 листопада 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

9 травня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 лютого 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний