Неділя 27-а після П’ятидесятниці. Глас 2. Різдвяний піст. |
Дозволяється риба.
|
Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці.
Пророчиці Анни, матері прор. Самуїла (1100 до Р.Х.). Свт. Софронія, архієп. Кіпрського (VI). Прп. Стефана Новосіятеля (912).
Сщмч. Володимира пресвітера (1919). Сщмч. Володимира пресвітера і мц. Євфросинії (1920). Сщмчч. Василія та Олександра пресвітерів (1937).
Євангельські Читання
Утр. – Єв. 5-е, Лк., 113 зач., XXIV, 12-35. Літ. – Еф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 85 зач., XVII, 12-19. Прав. Анни: Гал., 210 зач. (від полу́), IV, 22-31. Лк., 36 зач., VIII, 16-21.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Зцілені десять прокажених, а подякувати Господу прийшов тільки один. Чи не такою є пропорція вдячних людей, які отримують благі справи від Господа?
Хто не отримував благ або, точніше, що є у нас і що буває з нами, що не було би благим для нас? А між тим, чи всі вдячні Богу і чи всі дякують Йому? Є навіть такі, які дозволяють себе запитувати: “для чого Бог дав буття? Краще би нам не бути”.
Бог дав тобі буття для того, щоб ти вічно зазнавав благ; Він дав тобі буття даром, даром забезпечив тебе і всіма способами для досягнення вічного блаженства; за тобою ж справа: варто тільки трохи потрудитися заради того.
Говориш: “так у мене ж все горе, бідність, хвороби, напасті”. Що ж, і це серед способів для досягнення вічного блаженства: потерпи. Усе життя твоє і миттю не можна назвати, порівнюючи його з вічністю. Навіть якщо б і все життя поспіль довелося постраждати, і це ніщо проти вічності, а ти ще шукаєш хвилини втіхи.
Не дивися на теперішнє, а на те, що готується тобі у майбутньому, і потурбуйся зробити себе достойним того, і тоді горя й не помітиш. Усе воно буде поглинатися безсумнівною надією на вічну втіху, а подяка не буде замовкати в устах твоїх.