17.1 C
Lutsk
Четвер, 23 Травень, 2024
Календар

29 лютого 2020 року – календар з повчанням

Седмиця cирна (масляна) – загальниця. Глас 3.
З трапези виключається м’ясо.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомУсіх преподобних отців, у подвигу просіявших. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Памфіла пресвітера, Валента диякона, ПавлаПорфиріяСелевкіяФеодула, ЮліанаСамуїла, ІліїДаниїла, Єремії, Ісайї  (307-309). Свт. Макарія митр. Московського і Коломенського (1926).

Мчч. Персидських у Мартирополі (IV). Прп. Маруфа, єп. Месопотамського (422). Прп. Піора, затворника Печерського (1926).

Євангельські Читання

Рим., 115 зач., XIV, 19-26. Мф., 16 зач., VI, 1-13. Прпп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 43 зач., XI, 27-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Ті, хто є Христовими, розіп’яли плоть з пристрастями та похотями”. Нині змінився цей порядок: розпинають плоть, але не з пристрастями та похотями, а самими пристрастями та похотями.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Скільки мучать нині тіло обжерливістю, пияцтвом, блудними справами, танцями та гуляннями! Найбільш безсердечний господар не мучить так свою ліниву тварину. Якби ж дати плоті нашій свободу та сенс, то перший голос її був би проти господині своєї – душі, що вона незаконно втрутилася у її справи, внесла у неї пристрасті їй чужі і, виконуючи їх у ній, мучить її.

 

За своєю суттю потреби нашого тіла прості та безпристрасні. Подивіться на тварин: не об’їдаються, зайвого не сплять, задовольнивши тілесні потреби свого часу, цілий рік залишаються спокійними. Це лише душа, забувши свої кращі прагнення, налаштувала собі з простих потреб тіла багато протиприродніх прагнень, які стали через свою безмірність протиприродніми і тілу.

 

Усіляко, однак, щоб відсікти від душі прищеплені нею до себе пристрасті тілесні, необхідно розпинати плоть, тільки зовсім у протилежному сенсі, тобто не даючи їх вдосталь потрібного або задовольняючи її потреби незрівняно меншою мірою, аніж скільки вимагає цього природа.

Вас може зацікавити

8 серпня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

17 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

3 листопада 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний