20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини Календар

21 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 18-а після П’ятидесятниці. Глас 8.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Пелагії  (457). Прп. Досифея Верхньоостровського, Псковського (1482). Прп. Трифона, архім. В’ятського, чудотворця (1612). Прославлення прп. Олексія Карпаторуського (2001).

Собор В’ятських святих.

Св. Пелагії  діви  (303). Прп. Таїсії  (IV).

Сщмчч. Димитрія, архієп. Можайського, і з ним Іоанна диякона, прмчч. Амвросія і Пахомія, прмц. Татіани , мч. Миколая, мцц. Марії  і Надії  (1937). Сщмчч. Іони, єп. Велізького, прмч. Серафима, сщмчч. ПетраВасиліяПавлаПетраВолодимира пресвітерів, мчч. Віктора, Іоанна, Миколая і мц. Єлисавети (1937). Прмч. Варлаама (кінець 1930-х).

Євангельські Читання

Єф., 232 зач., V, 33 – VI, 9. Лк., 31 зач., VII, 17-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СВ. ІОАНН ПРЕДТЕЧА ПОСИЛАЄ УЧНІВ СВОЇХ СПИТАТИ ГОСПОДА: ЧИ ВІН ТОЙ, ЯКИЙ ПОВИНЕН ПРИЙТСвт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийИ, ЧИ ПОТРІБНО ЧЕКАТИ ІНШОГО?

 

НЕ ДЛЯ СЕБЕ ВІН ТАК ЗАПИТУВАВ, БО ЗНАВ ТОЧНО, БУДУЧИ СПОВІЩЕНИЙ ПРО ЦЕ З НЕБА, ХТО ІІСУС ХРИСТОС, АЛЕ ДЛЯ УЧНІВ. І УЧНІ ШУКАЛИ РІШЕННЯ ЦЬОГО ПИТАННЯ ЧЕРЕЗ ЩИРЕ БАЖАННЯ ЗНАТИ ІСТИНУ.

 

ТАКИМ НЕ МАЄ ПОТРЕБИ БАГАТО ГОВОРИТИ; ГОСПОДЬ І НЕ ГОВОРИТЬ, А ТІЛЬКИ ВКАЗУЄ НА ТЕ, ЩО БУЛО У ТУ ПОРУ НИМ ЗДІЙСНЕНО. БОЖЕСТВЕННІ СПРАВИ ГОВОРИЛИ САМІ ПРО БОЖЕСТВО ЙОГО. ЦЕ БУЛО ТАКИМ ОЧЕВИДНИМ, ЩО УЧНІ НЕ СТАЛИ УЖЕ БІЛЬШЕ ЗАПИТУВАТИ.

 

ТАК І ЗАВЖДИ. СИЛА БОЖА ЖИВЕ В ЦЕРКВІ; ЩИРИЙ ШУКАЄ ІСТИНИ, ВІДРАЗУ Ж ВІДЧУВАЄ І ПЕРЕКОНУЄТЬСЯ В ІСТИНІ. ЦЕ ПЕРЕКОНАННЯ ПОКЛАДАЄ КІНЕЦЬ УСІМ ПИТАННЯМ І ПОВНІСТЮ ЗАСПОКОЮЄ.

 

ХТО Ж НЕ ХОЧЕ ВІРИТИ ТА, ВТРАТИВШИ ВІРУ, ПОЧИНАЄ ШУКАТИ В ЦЕРКВІ І В ХРИСТИЯНСТВІ НЕ ОСНОВИ ВІРИ, А ПРИВОДІВ, ЯК БИ ВИПРАВДАТИ СВОЄ НЕВІР’Я, ТОМУ НІЯКІ УКАЗАННЯ НЕ ЗДАЮТЬСЯ ПЕРЕКОНЛИВИМИ. НЕВІР’Я Ж СВОЄ ВІН ВВАЖАЄ ЦІЛКОМ ҐРУНТОВНИМ, ХОЧА І ОСНОВИ ЙОГО ДРІБ’ЯЗКОВІ ТА НЕЗНАЧНІ. ТОГО ХОЧЕ ЙОГО СЕРЦЕ – ТОМУ ВСЕ МОЖНА СТЕРПІТИ.

Вас може зацікавити

6 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

13 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Єпископ Афанасій звершив Божественну літургію у Свято-Володимирівському храмі с. Краснилівка Михнівського благочиння

Редактор Головний