Седмиця 18-а після П’ятидесятниці. Глас 8. |
Посту немає.
|
Прп. Пелагії (457). Прп. Досифея Верхньоостровського, Псковського (1482). Прп. Трифона, архім. В’ятського, чудотворця (1612). Прославлення прп. Олексія Карпаторуського (2001).
Св. Пелагії діви (303). Прп. Таїсії (IV).
Сщмчч. Димитрія, архієп. Можайського, і з ним Іоанна диякона, прмчч. Амвросія і Пахомія, прмц. Татіани , мч. Миколая, мцц. Марії і Надії (1937). Сщмчч. Іони, єп. Велізького, прмч. Серафима, сщмчч. Петра, Василія, Павла, Петра, Володимира пресвітерів, мчч. Віктора, Іоанна, Миколая і мц. Єлисавети (1937). Прмч. Варлаама (кінець 1930-х).
Євангельські Читання
Єф., 232 зач., V, 33 – VI, 9. Лк., 31 зач., VII, 17-30.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
СВ. ІОАНН ПРЕДТЕЧА ПОСИЛАЄ УЧНІВ СВОЇХ СПИТАТИ ГОСПОДА: ЧИ ВІН ТОЙ, ЯКИЙ ПОВИНЕН ПРИЙТИ, ЧИ ПОТРІБНО ЧЕКАТИ ІНШОГО?
НЕ ДЛЯ СЕБЕ ВІН ТАК ЗАПИТУВАВ, БО ЗНАВ ТОЧНО, БУДУЧИ СПОВІЩЕНИЙ ПРО ЦЕ З НЕБА, ХТО ІІСУС ХРИСТОС, АЛЕ ДЛЯ УЧНІВ. І УЧНІ ШУКАЛИ РІШЕННЯ ЦЬОГО ПИТАННЯ ЧЕРЕЗ ЩИРЕ БАЖАННЯ ЗНАТИ ІСТИНУ.
ТАКИМ НЕ МАЄ ПОТРЕБИ БАГАТО ГОВОРИТИ; ГОСПОДЬ І НЕ ГОВОРИТЬ, А ТІЛЬКИ ВКАЗУЄ НА ТЕ, ЩО БУЛО У ТУ ПОРУ НИМ ЗДІЙСНЕНО. БОЖЕСТВЕННІ СПРАВИ ГОВОРИЛИ САМІ ПРО БОЖЕСТВО ЙОГО. ЦЕ БУЛО ТАКИМ ОЧЕВИДНИМ, ЩО УЧНІ НЕ СТАЛИ УЖЕ БІЛЬШЕ ЗАПИТУВАТИ.
ТАК І ЗАВЖДИ. СИЛА БОЖА ЖИВЕ В ЦЕРКВІ; ЩИРИЙ ШУКАЄ ІСТИНИ, ВІДРАЗУ Ж ВІДЧУВАЄ І ПЕРЕКОНУЄТЬСЯ В ІСТИНІ. ЦЕ ПЕРЕКОНАННЯ ПОКЛАДАЄ КІНЕЦЬ УСІМ ПИТАННЯМ І ПОВНІСТЮ ЗАСПОКОЮЄ.
ХТО Ж НЕ ХОЧЕ ВІРИТИ ТА, ВТРАТИВШИ ВІРУ, ПОЧИНАЄ ШУКАТИ В ЦЕРКВІ І В ХРИСТИЯНСТВІ НЕ ОСНОВИ ВІРИ, А ПРИВОДІВ, ЯК БИ ВИПРАВДАТИ СВОЄ НЕВІР’Я, ТОМУ НІЯКІ УКАЗАННЯ НЕ ЗДАЮТЬСЯ ПЕРЕКОНЛИВИМИ. НЕВІР’Я Ж СВОЄ ВІН ВВАЖАЄ ЦІЛКОМ ҐРУНТОВНИМ, ХОЧА І ОСНОВИ ЙОГО ДРІБ’ЯЗКОВІ ТА НЕЗНАЧНІ. ТОГО ХОЧЕ ЙОГО СЕРЦЕ – ТОМУ ВСЕ МОЖНА СТЕРПІТИ.