20.7 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Всі новини Календар

21 травня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 3-я після Пасхи. Глас 2.
День пісний.
Дозволяється риба.

Совершается всенощное бдениеАпостола і євангеліста Іоанна Богослова (98-117). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Арсенія Великого (449-450).

Прпп. Пимена посника (XII) та Арсенія трудолюбивого Печерського (XIV).

Мч. Никифора (1942).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 67 зач., XXI, 15-25. Літ. – Діян., 21 зач., VIII, 40 – IX, 19. Ін., 23 зач., VI, 48-54. Ап.: 1 Ін., 68 зач., I, 1-7. Ін., 61 зач., XIX, 25-27; XXI, 24-25.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийСв. Павел спочатку так ревно захищав старозавітні порядки, тому що щиро був переконаний, що на те, щоб ті порядки стояли незмінно, є непорушна воля Божа. Не тому був ревним, що це була батьківська віра, але тому, що ревнуючи службу Богу приносив.

 

У цьому був дух його життя – Богу себе присвячувати та всі сили звертати на угодне Йому. Тому для навернення його або для того, щоб змусити його не стояти так на старозавіті, а стати, навпаки, на сторону новозавітну, достатньо було показати, що Бог не хоче вже старого завіту, а хоче нового, усе благовоління Своє від першого переніс до другого. Це і звершило у ньому явлення йому Господа на шляху. Тут ясно стало для нього, що він не туди направляє свою ревність, куди слід, і що діючи так, не догоджає Богу, а йде проти волі Його.

 

Такий стан речей, з допомогою благодаті Божої, відразу ж змінив його прагнення, і він сказав: “Господи, що повелиш мені робити?” І з цього моменту всю свою ревність звернув уже на те, що йому вказано було, і все своє життя не забував цієї події у житті своєму, але вдячно згадуючи її, зігрівав тим ревність свою – не шкодуючи сил працювати для Господа Спасителя свого. Так діє та так слід діяти всім, хто щиро звертається до Господа.

Вас може зацікавити

21 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

4 листопада 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

У ВДС відбулась презентація Галицько-Волинського Євангелія XII століття

Редактор Головний