Седмиця 3-я після Пасхи. Глас 2. День пісний. |
Дозволяється риба.
|
Апостола і євангеліста Іоанна Богослова (98-117). Прп. Арсенія Великого (449-450).
Прпп. Пимена посника (XII) та Арсенія трудолюбивого Печерського (XIV).
Мч. Никифора (1942).
Євангельські Читання
Утр. – Ін., 67 зач., XXI, 15-25. Літ. – Діян., 21 зач., VIII, 40 – IX, 19. Ін., 23 зач., VI, 48-54. Ап.: 1 Ін., 68 зач., I, 1-7. Ін., 61 зач., XIX, 25-27; XXI, 24-25.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Св. Павел спочатку так ревно захищав старозавітні порядки, тому що щиро був переконаний, що на те, щоб ті порядки стояли незмінно, є непорушна воля Божа. Не тому був ревним, що це була батьківська віра, але тому, що ревнуючи службу Богу приносив.
У цьому був дух його життя – Богу себе присвячувати та всі сили звертати на угодне Йому. Тому для навернення його або для того, щоб змусити його не стояти так на старозавіті, а стати, навпаки, на сторону новозавітну, достатньо було показати, що Бог не хоче вже старого завіту, а хоче нового, усе благовоління Своє від першого переніс до другого. Це і звершило у ньому явлення йому Господа на шляху. Тут ясно стало для нього, що він не туди направляє свою ревність, куди слід, і що діючи так, не догоджає Богу, а йде проти волі Його.
Такий стан речей, з допомогою благодаті Божої, відразу ж змінив його прагнення, і він сказав: “Господи, що повелиш мені робити?” І з цього моменту всю свою ревність звернув уже на те, що йому вказано було, і все своє життя не забував цієї події у житті своєму, але вдячно згадуючи її, зігрівав тим ревність свою – не шкодуючи сил працювати для Господа Спасителя свого. Так діє та так слід діяти всім, хто щиро звертається до Господа.