21.4 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

12 травня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 2-а після Пасхи. Глас 1.
День пісний.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомДев’яти мучеників Кізікських: ФеогнідаРуфаАнтипатраФеостихаАртемиМагнаФеодотаФавмасія та Филимона (286-299). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Мемнона чудотворця (II). Прп. Нектарія Оптинського (1928).

Мчч. Діодора та Родопіана диякона (284-305). Свт. Василія Острозького (1671) (Серб.). Трьохсот мучеників,  які в горах Дудикваті та Папаті (Туреччина) постраждали (XVII-XVIII) (Груз.). Прп. Амфілохія Почаївського (2002). Прославлення свт. Іларіона, єп. Полтавського та Переяславського (1904).

Євангельські Читання

Діян., 11 зач., IV, 13-22. Ін., 15 зач., V, 17-24.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“СУДИТИ СПРАВЕДЛИВО ЧИ ПЕРЕД БОГОМ СЛУХАТИ ВАМ БІЛЬШЕ, НІЖ БОГА? МИ НЕ МОЖЕМО НЕ ГОВОРИТИ ТОГО, ЩО БАЧИЛИ ТА ЧУЛИ”. ТАК ГОВОРИЛИ ВЛАДІ СВ. АПОСТОЛИ ПЕТРО ТА ІОАНН, КОЛИ ЇМ ЗАБОРОНЯЛИ ГОВОРИТИ ПРО ГОСПОДА ІІСУСА ВОСКРЕСЛОГО, ПІСЛЯ ТОГО ЯК ВОНИ ІМЕНЕМ ЙОГО ЗЦІЛИЛИ КУЛЬГАВОГО З ДИТИНСТВА.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

НЕ ПОБОЯЛИСЯ ВОНИ ПОГРОЗ, БО ОЧЕВИДНІСТЬ ІСТИНИ НЕ ДОЗВОЛЯЛА ЇМ МОВЧАТИ: МИ БАЧИЛИ ТА ЧУЛИ, ГОВОРИЛИ ВОНИ, І РУКИ НАШІ ЗАСЯЯЛИ, ЯК ПІЗНІШЕ ДОБАВИВ СВ. ІОАНН. ВОНИ – ОЧЕВИДЦІ: ОЧЕВИДЦІ Ж – ПЕРШІ НАДІЙНІ СВІДКИ ІСТИНИ. У ЦЬОМУ ВІДНОШЕННІ, НІ ОДНА СФЕРА ЛЮДСЬКИХ ЗНАНЬ НЕ МАЄ ПОДІБНИХ СВІДКІВ.

 

ВІД ТОГО, ЩО З ТОГО ЧАСУ ПРОЙШЛО 18 1/2 ВІКІВ, СИЛА СВІДЧЕНЬ ЇХ НЕ ЗМЕНШИЛАСЬ НІСКІЛЬКИ, А ВІДПОВІДНО, НЕ ЗМЕНШИЛАСЬ Й ОЧЕВИДНІСТЬ ІСТИНИ, ПРО ЯКУ ВОНИ СВІДЧИЛИ. ЯКЩО ВІДПАДАЮТЬ У НЕВІР’Я, – А НИНІ ТИХ, ХТО ВІДПАДАЄ, ДУЖЕ БАГАТО, – ТО ВІДПАДАЮТЬ НЕ ЧОМУСЬ ІНАКШЕ, ЯК ЧЕРЕЗ БРАК ТВЕРЕЗОСТІ РОЗУМУ. НЕ ХОЧУТЬ ОБГОВОРИТИ ТА ЗАХОПЛЮЮТЬСЯ ПРИВИДАМИ, ЯКИМ ПІДЛАБУЗНИЦТВО СЕРЦЯ ОХОЧЕ НАДАЄ ПЕВНУ ЙМОВІРНІСТЬ.

 

БІДНІ ДУШІ! ГИНУТЬ, УЯВЛЯЮЧИ, ЩО ПОТРАПИЛИ, ЗРЕШТОЮ, НА ПОТРІБНИЙ СЛІД, І РАДІЮТЬ ТОМУ ОСОБЛИВО, ЩО ПЕРШІ ВСТУПИЛИ У ЦІ КОЛІЮ ТА СТАЛИ ДЛЯ ІНШИХ ПЕРЕДОВИМИ ВОЖАКАМИ. АЛЕ НЕ ВЕЛИКА РАДІСТЬ СИДІТИ НА СЕДАЛИЩІ ЗГУБНИКІВ.

Вас може зацікавити

4 жовтня 2020 року – православний календар

Редактор Головний

20 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Священний Синод УПЦ: Починаючи з 1990 року, керівний центр Української Православної Церкви знаходиться у Києві

Редактор Головний