19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

28 квітня 2023 року – календар з повчанням

Седмиця 2 після Пасхи. Пісний день.
Апп. від 70-ти Аристарха, Пуда та Трофима (близько 67). Мцц. Василіси та Анастасії (близько 68). Мчч. Месукевійських — Сухія та дружини його: Андрія, Анастасія, Талале, Феодорита, Івхиріона, Іордана, Кондрата, Лукіана, Мимненоса, Нерангіоса, Полієвкта, Якова, Фоки, Доментіана, Віктора, Зосими (100–130) (Груз.). Мч. Савви Готфського (372). Сщмч. Олександра Гнєвушева пресвітера (1930).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Діян. 5:1-11 (зач. 13). Єв.: Ін. 5:30-6:2 (зач. 17).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Чому так згрішили Ананія і Сапфіра? Тому що забули, що Бог бачить їхні справи і думки. Якби тримали вони в думці, що Бог все бачить і зовні, і всередині, ясніше, ніж усі люди і навіть вони самі, не спало б їм і на думку так покривити душею перед Апостолами. Тому ж відбуваються і наші всі гріхи та грішні задуми. Примудряємося все прикрити від поглядів людських, і думаємо, що все нічого. Люди точно не бачать нічого і віддають нам ціну, як справним; але це не змінює нашої дійсної нікчемності.

 

Знаючи це, тверди кожен собі: чому сатана змушує моє серце брехати в лице Богові? Очі Його світліше за сонце бачать у сокровенних схованках серця; ні ніч, ні море, ні підземелля не приховують від Нього. Пам’ятай це, і тому влаштовуй свою внутрішню і зовнішню, хоч і невидиму, поведінку. Якби Всевидячий був чужий для нас, – можна було б ще байдуже ставитися до Його всевідання; а то Він же і Суддя, і суд Свій, в силу всевідання, здійснює нерідко раніше, ніж сподіваємося. Можливо, там у Нього вже покладено негайно виголосити суд і над нами, коли тільки ми ще думаємо сховатися зі своїми гріхами в темній брехні: “Не бачить Бог!”

Вас може зацікавити

Радониця — день особливого поминання померлих

Редактор Головний

Відбулась сповідь духовенства Любешівського благочиння

Редактор Головний

Проповідь у день свята Обрізання Господнього

Редактор Головний