20.7 C
Lutsk
П’ятниця, 24 Травень, 2024
Календар

20 травня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 5-а після Пасхи. Глас 4.
День пісний.
Дозволяється риба.

Віддання свята Преполовіння П’ятидесятниці. Совершается служба на шестьСпомин явлення на небі Хреста Господнього в Єрусалимі (351). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Акакія сотника (303).

Прпп. Іоанна Зедазнійського та учнів його: Авива, єп. Некреського, Антонія Марткопського, Давида Гареджийського, Зенона Ікалтського, Фадея Степанцминдського, Ісе, єп. Цілканского, Іосифа, єп. Алавердського, Ісидора Самтавійського, Михаїла Улумбійського, Пірра Бретського, Стефана Хірського, Шіо Мгвімського (VI) (Груз.) Прп. Ніла Сорського (1508). Знайдення мощей Ніла Мироточивого, Афонського (1815). Собор преподобних отців Руського на Афоні Свято-Пантелеймонова монастиря.

Любецької (XI) та Жировицької (1470) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Діян., 32 зач., XIII, 13-24. Ін., 18 зач., VI, 5-14 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

Учні говорили Господу, щоб відпустив народ купити собі брашна у селах, але Господь сказав їм: “не треба їм іти; ви дайте їм це”. Це було перед чудом наситнення п’яти тисяч народу, крім жінок та дітей, п’ятьми хлібами та двома рибами.

Подія, що мала особливе значення у життя Господа, дає нам такий урок. Народ – образ людства, голодного та що чекає істини. Коли Господь сказав апостолам: “ви дайте їм це”, то цим передбачив їх майбутнє служіння роду людському – наситити його істиною. Апостоли зробили цю справи для свого часу; для наступних же часів передали це служіння пастирству через приємтсво.

І до нинішнього пастирства лунає мова Господа: “дайте ви їсти народу вашому”. І пастирство повинно на совісті своїй тримати обов’язок – наситити народ істиною. У церкві повинна іти безугавано проповідь слова Божого. Пастирство, що мовчить, – що це за пастирство? А воно багато мовчить, через міру мовчить. Але не можна сказати, щоб це відбувалося від того, що немає віри у серці. Так, одне непорозуміння, дурний звичай. Усе ж це не виправдовує його.

Вас може зацікавити

29 лютого 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

13 квітня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний